Szturm na Operę, piknik i bajka. Pomysły na spędzenie Dnia Dziecka [WIDEO]

2018.05.30 08:04
Już niedługo Międzynarodowy Dzień Dziecka. Macie już plany, jak spędzić go ciekawie i twórczo? Warsztaty, zabawy czy animacja w kinie lub bajka w teatrze. Wybierzcie coś dla siebie.
Szturm na Operę, piknik i bajka. Pomysły na spędzenie Dnia Dziecka [WIDEO]
Fot: Bartek Warzecha
Na spektakl "Emocjałki" można wybrać się do Teatru Dramatycznego

Czerwony Kapturek, wystawa, szturm i koncert w amfiteatrze

Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała wiele atrakcji na cały weekend. W piątek zostanie otwarta wystawa z ilustracjami dla najmłodszych - i nie tylko - "K-S-I-Ą-Ż-K-A" Marii Dek.

W sobotę 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy przeprowadzi Szturm na Operę. Zadania do wykonania w czasie szturmu to: rozpalanie ognia, uzdatnianie wody, wejście do budynku i przeszukanie, zejście po linie z budynku, strzelanie z trenażera (urządzenie do nauki strzelania z broni).

Natomiast w niedzielę można wybrać się na koncert Chóru Dziecięcego OiFP w amfiteatrze. Obejrzeć warto także bajkę "Sprawa Kapturka Cz." - uwspółcześnioną wersję baśni, w której tradycyjny las zastępuje wielkomiejska dżungla.

Repertuar Opery i Filharmonii Podlaskiej

Filmy dla najmłodszych i konkursy z nagrodami

Sieć kin Helios także przygotowuje weekend Dnia Dziecka. W planach jest bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych: "Bella i Sebastian 3", "Futrzaki ruszają na ratunek", "Wyszczekani" i "Han Solo: Gwiezdne Wojny – Historie". Nie zabraknie oczywiści konkursów z nagrodami i atrakcji w holach kin.Repertuar kin

Kino Forum zaprasza na rodzinny pokaz filmu "Kacper i Emma w teatrze" - kolejnej część przygód znanej, filmowej pary przyjaciół. Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole, do którego uczęszczają, przyłącza się do akcji wspierania sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł, aby wystawić sztukę teatralną, a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Ale dzielne przedszkolaki zawsze dają radę! Przed filmem odbędą się konkursy z nagrodami oraz poczęstunek.Szczegóły: Dzień Dziecka w kinie Forum

Atrakcje w teatrach

Teatr Dramatyczny. Na dzieci czeka zabawa z bohaterami spektakli "Emocjałki" oraz "W pustyni i w puszczy 3". Po przedstawieniach na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje, wspólne malowanie oraz okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami. Teatr Dramatyczny zaprasza całe rodziny od piątku do niedzieli.Białostocki Teatr Lalek. Piękna muzyka, radosne piosenki i ciepła, pełna humoru opowieść - "Karmelek" to propozycja dla najmłodszych widzów - obejrzeć ją mogą nawet trzylatki. W weekendowym repertuarze jest też "Pan Brzuchatek". Prościutka opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku, zamieszkującym wielki, niezwykły dom. Pewnego razu zaczyna mu jednak czegoś brakować. Czy Pan Brzuchatek znajdzie swą zgubę? Wszystko zależy od maleńkiego widza, który zaproszony przez aktorów do wspólnej zabawy i kreowania bajkowego świata, sam zdecyduje o losach brzuchatego bohatera.

Repertuar teatrów

Rebusy i quiz z nagrodami

Ciekawe zajęcia, gry, rebusy, kolorowanki, quiz z nagrodami, pokazy bajek, warsztaty - Dzień Dziecka można spędzić też w Książnicy Podlaskiej. Pracownicy części filii przygotowali specjalne atrakcje.

Szczegóły: Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej, Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej, Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej

Pamiątkowe przypinki

Wszyscy mali odkrywcy będą mogli poznać polskich badaczy - zesłańców Syberii i ich niesamowite odkrycia. Wspólnie spróbują odtworzyć zapomniane ajneńskie wzory i stroje, które wykleją i wysypią kolorowym piaskiem. Każdy z gości będzie miał również okazję wykonania tatuażu inspirowanego kulturą ludów syberyjskich i stworzenia pamiątkowej przypinki. Zajęcia odbędą się 1 czerwca.

Szczegóły: Dzień Dziecka w Muzeum Pamięci Sybiru

Zabawa klockami

Budowanie modeli z klocków oraz kreatywne zabawy i gry - Dzień Dziecka może upłynąć też pod znakiem klocków. Specjalna oferta obwiązuje 30 maja i 1 czerwca.

Szczegóły: Dzień Dziecka w Bricks 4 Kidz

Militarne atrakcje na pikniku

Organizatorzy Pikniku Militarnego "Misja Wschód" pamiętają o najmłodszych. Przejażdżki, "skakańce", gry i zabawy, malowanie sprzętu militarnego - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają 1 czerwca w Ogrodniczkach.

Program: VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1564 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39