Szukasz czegoś nowego? Przyjdź na spotkania językowe

2016.03.14 10:21
Szukasz czegoś nowego? Nuży Cię ta aura i szare samotne popołudnia? Przyjdź na spotkanie językowe i spędź czas z osobami w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach.
Szukasz czegoś nowego? Przyjdź na spotkania językowe
Fot: Językowy Klub Seniora

Spotkania językowe 50+ w Językowym Klubie Seniora skierowane są dla Ciebie, jeśli jesteś na emeryturze albo tuż przed nią. Podziel się z Nami swoim doświadczeniem i zacznij mówić po angielsku, niemiecku lub hiszpańsku. Razem na pewno jest weselej.

Liczy się atmosfera na zajęciach

Podstawowa zasada przyświecająca powstaniu Klubu to: Na naukę języków nigdy nie jest za późno! I chociaż wiele osób zgadza się z tą regułą i przełamując wewnętrzny opór rozpoczyna lub kontynuuje naukę w dojrzałym wieku, to jednak osobom dorosłym i seniorom wielokrotnie nie odpowiada typowy sposób nauczania. Odzwyczajeni od testów i niechętni do pracy w grupie zróżnicowanej wiekowo nie czują się dobrze, co wypływa niekorzystnie na ich naukę. Szukają alternatyw.

- Językowy Klub Seniora istnieje od października 2014 roku. Początkowo miał to być klub seniora, aczkolwiek znaczna część uczniów to osoby pracujące, w wieku 40+ oraz 50+. Do zapisania się na nasze zajęcia zachęcił ich przede wszystkim sposób nauczania – klubowa i bardzo miła atmosfera przy filiżance kawy czy herbaty, brak presji, sztywnych metod nauczania i egzaminów - mówi Anna Kowalczuk, właścicielka i zarazem lektorka Językowego Klubu Seniora. - Dla wszystkich moich uczniów nauka języków jest przede wszystkim przyjemnością – zajęcia są prowadzone tak, by była to dla nich odprężająca rozrywka. Indywidualne podejście i dostosowanie do wieku oraz predyspozycji kursanta nauczanie gwarantuje sukces i satysfakcję, która jest najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o zdobywanie nowych umiejętności - dodaje.

Nauka w bezstresowych warunkach

Atmosfera na zajęciach sprzyja nawiązywaniu przyjacielskich relacji. Cieszy ich nie tylko nauka nowych rzeczy, ale też możliwość spotkania się w grupie osób o podobnym wieku, mających zbliżone potrzeby.

W Językowym Klubie Seniora ma znaczenie bezstresowe podejście do uczniów. Nie stawia się nadmiernych wymagań, nie ma presji czasu podczas zdobywania kolejnych poziomów językowych. Zajęcia są organizowane zarówno w grupach, jak i indywidualnie, a więc każdy może wybrać najdogodniejszą dla siebie formę uczenia się. Lektorzy starają się pokazać swoim nieco starszym uczniom, że nauka języka obcego jest doskonałą rozrywką umysłową.

– Nauka języka ćwiczy pamięć i koncentrację. Uczenie osób dorosłych polega przede wszystkim na metodzie komunikacyjnej i praktycznej, ponieważ jest ona najskuteczniejsza. Bardzo efektywną metodą nauczania jest odgrywanie różnego rodzaju scenek sytuacyjnych. Powtarzanie słówek i dialogów sprawia, że kursanci utrwalają przyswojoną już wiedzę. Dobre efekty daje także praca w parach i konwersacja stymulująca ośrodki wykorzystujące wszystkie rodzaje pamięci - podkreśla Anna Kowalczuk.

Zajęcia są prowadzone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem, jak i dla tych, którzy już się z nim zetknęli.

Szkoła oferuje także zajęcia dla dziadków z wnukami. Jest to nowość na białostockim rynku, gdzie osoby starsze mogą przyswajać język obcy spędzając czas z najbliższymi.

Językowy Klub Seniora mieści się przy ul. Mickiewicza 49. Szczegółowa oferta szkoły dostępna jest na stronie: www.jezykowyklubseniora.pl bądź pod numerem telefonu: 720 84 70 70.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39