Szwędaczki białostockie, czyli na tropie historii miasta

2023.08.11 16:22
W długi weekend sierpniowy (12-15.08) będziemy mieli okazję lepiej poznać historię naszego miasta dzięki spacerom z przewodnikiem w trzech, interesujących wariantach.
Szwędaczki białostockie, czyli na tropie historii miasta
Fot: Białystok z przewodnikiem

Spacer rodzinny: śladem białostockich misiów - Widzimisię

To doskonały pomysł na rodzinny wypad do centrum. Białostockie misie już od dłuższego czasu strzegą najważniejszych miejsc w naszym mieście, ale czy oby na pewno każdy z nas zna ich historię? Forma spaceru dostosowana jest do dzieci, zatem szczególnie mile widziani są tu najmłodsi mieszkańcy.

Więcej informacji: Spacer rodzinny

Spacer "Białystok wieczorową porą"

Trasa tego spaceru przebiega przez owiane grozą rejony, które za czasów Jana Klemensa Branickiego były poza miastem, a przeżyły swój rozkwit w XIX i XX wieku. Ulice te w okresie międzywojennym budziły strach wśród mieszkańców.

Tematyka spaceru skupiona jest na kulturze wyższej. Będzie on doskonałą okazją na bliższe poznanie budowli socrealistycznych, pomników współczesności oraz tych, upamiętniających tragiczne losy dawnych mieszkańców Białegostoku.

Więcej informacji: Białystok Wieczorową porą

Białystok w pigułce

Ostatni wariant spacerów z przewodnikiem to klasyczna, piesza wycieczka po najważniejszych zabytkach stolicy Podlasia skupionych wokół Rynku oraz największej dumie Białegostoku, czyli Ogrodach Pałacu Branickich.

Więcej informacji: Białystok w Pigułce

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1749 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39