Szykuje się rozbudowa targowiska przy Kawaleryjskiej. Póki co, będzie darmowe parkowanie

2016.02.26 07:56
Od 1 marca będzie możliwe bezpłatne parkowanie na targowisku miejskim przy ul. Kawaleryjskiej. To początek zmian, jakie czekają największy kompleks handlowy w regionie. Jeszcze w marcu zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję rozbudowy bazaru.
Szykuje się rozbudowa targowiska przy Kawaleryjskiej. Póki co, będzie darmowe parkowanie
Fot: Spółka Lech
Przykład, jak mogłoby wyglądać targowisko

Do tej pory jednorazowy wjazd na targowisko miejskie kosztował 3 zł, a abonament miesięczny 70 zł. Od 1 marca parkowanie będzie darmowe.

- Możliwość bezpłatnego parkowania samochodów to zachęta dla mieszkańców Białegostoku i województwa podlaskiego, by jeszcze częściej odwiedzali targowisko - tłumaczy Zbigniew Gołębiewski z miejskiej spółki Lech, prowadzącej targowisko.

Na terenie kompleksu, na pięciu parkingach znajduje 540 miejsc. Latem 2015 r., zgodnie z zapowiedzią, spółka Lech zmodernizowała parking przy ul. Kawaleryjskiej – obok głównego wejścia na targowisko. Stare płyty chodnikowe zostały zastąpione estetyczną kostką brukową.

Wprowadzenie bezpłatnych parkingów to pierwszy etap zmian. Jeszcze w marcu zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję rozbudowy i modernizacji targowiska. Obecnie zajmuje ono powierzchnię 8 ha. Spółka Lech rozważa powiększenie targowiska o kolejne 4 ha. W tym celu zagospodarowana może być działka znajdująca się przy stacji paliw. Na potrzeby rozbudowy bazaru planowane jest wydzierżawienie tego terenu, który należy do Zarządu Mienia Komunalnego.

Konkurs ma dać odpowiedź na pytanie, jakie nowe obiekty mogą tu powstać, aby podnieść atrakcyjność targowiska – czy będą to kolejne pawilony handlowe, a może obiekty usługowe lub pełniące funkcje obsługi ruchu turystycznego.

- Koncepcja będzie konsultowana z właścicielami punktów handlowych funkcjonujących na targowisku. Jeśli okaże się ciekawa, zakładamy, że może być zrealizowana w ciągu 3 najbliższych lat - deklaruje Gołębiewski.

Targowisko Miejskie to największy taki obiekt w regionie. Pracuje tu około 1800 osób.

Więcej o planach rozbudowy i przykładowe wizualizacje: Targowisko przy Kawaleryjskiej będzie większe i wygodniejsze. WIZUALIZACJE

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39