Szymon Hołownia w Białymstoku: Nie chcemy walki, chcemy budowy

2024.03.23 18:30
W sobotę (23 marca) w stolicy Podlasia odbyła się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi z udziałem jej liderów: Polski 2050 oraz PSL - marszałka Sejmu Szymona Hołowni i wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Szymon Hołownia w Białymstoku: Nie chcemy walki, chcemy budowy
Fot: Agata Rosińska
Konwencja Trzeciej Drogi w Białymstoku

Konwencje Trzeciej Drogi w Białymstoku otworzył Władysław Kosiniak- Kamysz.

- Trzecia Droga prowadzi do każdego z was. Wiedzie do każdej, najmniejszej nawet miejscowości w Polsce. Bo wszyscy jesteśmy z naszej małej ojczyzny - podkreślał lider PSL. - Od przedszkola do seniora, wszystko rozgrywa się w naszej małej ojczyźnie. Dziś jesteśmy z naszymi ministrami, z tymi którzy w imieniu was, w imieniu trzech milionów, którzy głosowali na Trzecią Drogę, pełnią najważniejsze funkcje.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza właśnie Trzecia Droga odpowiada w tej chwili za bezpieczeństwo i gospodarkę w Polsce.

Szymon Hołownia: Trzecia Droga nie rzuca słów na wiatr

Z kolei lider Polski 2050, Szymon Hołownia na wstępie zaznaczył, że czuje dumę z bycia białostoczaninem.

- Białystok to dumne, 300 tysięczne miasto. Ja jestem stąd, tu się urodziłem. Wiem, czym różnią się Bojary od Jaroszówki - podkreślał. Hołownia zapewniał również, że Trzecia Droga "nie jest o hejcie, politykierskich wojenkach, nie jest o podkładaniu jeden drugiemu nogi". Wskazywał, że głównym kierunkiem koalicji Polska 2050 i PSL jest potrzeba rozwiązywania istotnych dla ogółu spraw.

I dodawał:- Trzecia Droga to jest gwarancja pokoju, umiaru i solidności w tym rządzie, który dzisiaj współtworzymy. To nie przepychanki, a skuteczność w załatwianiu spraw. Hołownia wspomniał także o realizacji 12 założeń.

- Obiecaliśmy wam 12 gwarancji na cztery lata. 12 gwarancji Trzeciej Drogi na okres kadencji i dziś przychodzimy zdać wam sprawę, po tych 100 dniach funkcjonowania rządu, że wyprzedzamy kalendarz; że udało nam się zrobić więcej, niż zakładaliśmy, że zrobimy w tym tak krótkim czasie – oświadczył lider Polski 2050.

Gwarancje Trzeciej Drogi, które udało się zrealizować do tej pory to m.in. zapewnienie finansów dla procedury in-vitro, wsparcie rolników oraz bezpieczeństwo żywnościowe, ograniczenie wycinek drzewostanu oraz pozyskanie 250 milionów dla sektora NGO.

Inwestycje na dzisiaj i na przyszłość

Tymi słowami z uczestnikami konwencji przywitała się ministra funduszy i polityki regionalnej, Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz. Wspomniała, że w czasie wyborów obiecywała, że Polska stanie się krajem gospodarnym.

- Robimy wielkie, infrastrukturalne projekty: elektrownie wiatrowe na Bałtyku, robimy bezpieczeństwo żywnościowe (także nasza gwarancja), zabezpieczamy 100 tys. miejsc w żłobkach - mówiła podczas zgromadzenia ministra.

Konwencja wyborcza to dobra okazja, aby zaprezentować również inne ważne osiągnięcia. Po ministrze Pełczyńskiej - Nałęcz głos zabrał Stefan Krajewski - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Podkreślił, że największym sukcesem Trzeciej Drogi jest odblokowanie środków z KPO na przetwórstwo i rolnictwo.

Podczas spotkania wypowiedziała się także ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig - Kloska, minister rozwoju Krzysztof Hetman oraz ministra do spraw społeczeństwa obywatelskiego Polski Agnieszka Buczyńska.

Liderzy Trzeciej Drogi: kampania dopiero się zaczyna

Szefowie partii zgodnie podkreślają, że sprawy rozwojowe, gospodarcze i społeczne są ich wspólnym celem.

- Pokazujmy to, co nas łączy. Zachowajmy naszą wrażliwość i swoje wartości, nikt nikomu ich nie będzie odbierał. Nikt nie będzie ingerował w programy indywidualne partii. Pamiętajmy o jednym - Polacy wybrali współpracę, a nie spory. Dość kłótni, do przodu, jedziemy. Koalicja 15 października jedzie dalej, jedzie silniejsza, jedzie mocniejsza – podkreślił szef PSL.

Władysław Kosiniak- Kamysz podkreślił również, że wybory nie zakończyły się 15 października. Uważa, że to była jedynie pierwsza runda. Odniósł się także do wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. I dodał, że finałem będą dopiero przyszłe wybory prezydenckie.

- Dość kłótni, do przodu, jedziemy. Koalicja 15 października jedzie dalej, jedzie silniejsza, jedzie mocniejsza - podsumował.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

921 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39