T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia wyjeżdża na obóz do Turcji

2013.01.30 00:00
W środę (30 stycznia) Jagiellonia Białystok wyjedzie na obóz do Turcji. Pobyt w Side ma być drugim etapem przygotowań. Żółto-czerwoni wrócą do Polski 15 lutego.
T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia wyjeżdża na obóz do Turcji
Fot: jagiellonia.net
Piłkarze Jagiellonii wyjeżdżają do Turcji

W piątek zakończyło się pierwsze zgrupowanie. Jagiellonia przebywała na Litwie, a konkretnie w Mariampolu. Zespół trenował dwa, a nawet trzy razy dziennie. Z kolei szkoleniowcy sprawdzali kandydatów do gry w klubie. Weekend drużyna miała wolny. W poniedziałek i wtorek trenowała w Białymstoku.

Klub dokonał kilku wzmocnień. Już jakiś czas temu kontrakt podpisał Słowak Lubos Hanzel. W poniedziałek dołączył do niego 24-letni Kim Min Kyun. Koreańczyk związał się umową, która obowiązywać będzie do 31.12.2015 roku. Natomiast Tomasz Kowalski został wypożyczony na pół roku z drugoligowego Tura Turek. 21-letni zawodnik ma zapisaną opcję pierwokupu i jednoczesnego przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2017 roku. Półroczny kontrakt z klubem podpisał także Michał Fidziukiewicz, który powrócił do klubu z wypożyczenia do Gryfa Wejherowo.

Z opóźnieniem na obozie pojawi się Kim Min Kyun. Koreańczyk musi jeszcze pozałatwiać pewne formalności w swojej ojczyźnie. Z żółto-czerwonymi do Turcji pojadą trzej testowani zawodnicy. Daniel Quintana i Romullo sprawdzani byli już na Litwie. Do ich grona dołączy 19-letni bramkarz Kamil Kudera, który występował m.in. w juniorskich drużynach Legii Warszawa.

Natomiast Tomasz Kupisz i Jakub Słowik nie udadzą się wraz z Jagiellonią Białystok w środę na zgrupowanie do Turcji. Obaj piłkarze otrzymali powołanie do reprezentacji Polski na towarzyski pojedynek z Rumunią, który odbędzie się 2 lutego w Hiszpanii. Jednak dzień po meczu mają się zameldować w Side. Podczas zgrupowania Jagiellonię opuszczą Alexis Norambuena i Nika Dzalamidze. Oni też dostali powołania do swoich reprezentacji.

W czasie pobytu w Side Jagiellonia Białystok rozegra sześć gier kontrolnych. Żółto-czerwoni zmierzą się między innymi z FC Gagra, Szachtarem Karaganda, Vysocizną Jihlava i FC Koszyce.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

912 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39