T-Mobile Ekstraklasa: Poważna kontuzja zawodnika Jagiellonii Białystok

2013.02.21 00:00
Na wczorajszym treningu Jagiellonii Białystok Nika Dzalamidze zerwał więzadła krzyżowe przednie. To oznacza, że reprezentant Gruzji nie zagra w najbliższym czasie w żółto-czerwonych barwach.
T-Mobile Ekstraklasa: Poważna kontuzja zawodnika Jagiellonii Białystok
Fot: jagiellonia.net
Nika Dzalamidze doznał poważnej kontuzji

Środowy trening odbywał się na sztucznej murawie, która była oblodzona. Pod koniec zajęć Dzalamidze walczył bark w bark z jednym z zawodników. Gruzin upadł i poczuł przeszywający ból. Zawodnik udał się do Warszawy, gdzie przeszedł specjalistyczne badania, które wykazały, że „Dźala” ma zerwane więzadła krzyżowe przednie oraz pęknięte dwie łękotki.

Poważna kontuzja oznacza, że reprezentant Gruzji nie zagra w rundzie wiosennej. Dodatkowo piłkarza czeka operacja i rehabilitacja. Kibice najwcześniej zobaczą Dzalamidze na boisku w przyszłym sezonie. Uraz pomocnika mocno komplikuje plany sztabu szkoleniowego. Dzalamidze miał być jednym z ważniejszych elementów „układanki” trenera Tomasza Hajty. Teraz te plany legły w gruzach.

Przypomnijmy, że piłkarzem interesowały się kluby niemieckiej Bundesligi. Podobno Dzalamidze chciał sprowadzić VfL Wolfsburg.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39