T-Mobile Ekstraklasa: Przygotowania czas zacząć

2013.01.10 00:00
Dziś (10 stycznia) piłkarze Jagiellonii Białystok rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Jak już wcześniej informowaliśmy, sztab szkoleniowy będzie sprawdzał dwóch zawodników.
T-Mobile Ekstraklasa: Przygotowania czas zacząć
Fot: jagiellonia.net
Piłkarze Jagiellonii Białystok rozpoczynają treningi

Pierwszym, testowanym graczem jest pomocnik rodem z Korei Południowej - Min Kyun Kim. Zawodnik dysponuje dobrą techniką. Jak dotąd grał w FC Daegu (liga koreańska, 37/1) oraz Fagiano Okayama (druga liga japońska, 72/10).

Drugim sprawdzanym piłkarzem będzie Tomasz Gródek. Zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Pierwsze futbolowe kroki stawiał w Wodzisławskiej Szkółce Piłkarskiej. Sezony 2011/2012 oraz 2012/2013 spędził w Energetyku Rybnik. Łącznie w II lidze rozegrał 15 spotkań (667 minut w dwa sezony). Ostatnie pół roku trenował z zespołami młodzieżowymi hiszpańskiej Malagi.

Oprócz sprawdzanych graczy szansę na pokazanie się otrzyma Michał Fidziukiewicz. Młody napastnik przebywał ostatnio na wypożyczeniu w drugoligowym Gryfie Wejherowo. Na testach, w najbliższym czasie, pojawić się może jeszcze Brazylijczyk i Słowak. Na razie ich tożsamość nie jest znana. Nie wiadomo czy do Białegostoku przyjedzie awizowany wcześniej Vincent Rabiega. Zawodnik ma oferty z kilku innych klubów.

Piłkarze od grudnia mieli ćwiczyć indywidualnie. Trener Tomasz Hajto zapowiedział, że będzie karał finansowo zawodników, którzy będą mieli nadwagę. Pierwsze zajęcia w nowym roku odbędą się na własnych obiektach. W piątek organizowane są badania i testy wydolnościowe, a już w sobotę połowa składu uda się na turniej halowy do Lublina. Następnie (14 stycznia) piłkarze wyjadą na Litwę, a konkretnie do Mariampolu, gdzie jest świetna hala i warunki do treningów. Jagiellonia podczas pierwszego obozu rozegra cztery mecze kontrolne: FC Dugava (16 stycznia), Sūduva Mariampol (19 stycznia), Atlantas Kłajpeda (22 stycznia), Žalgiris Wilno (25 stycznia).

W dniach 28-29 stycznia drużyna ponownie będzie trenowała na własnych obiektach, a następnie uda się na obóz do Turcji, gdzie będzie przebywała do 15 lutego. Podczas drugiego zgrupowania planowanych jest sześć spotkań kontrolnych. Po powrocie do kraju Jagiellonia zmierzy się jeszcze z jednym rywalem (17 lutego). Pięć dni później żółto-czerwoni rozegrają na wyjeździe pierwszy mecz ligowy. Przeciwnikiem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39