T-Mobile Ekstraklasa: Remis z Atlantasem Kłajpeda

2013.01.22 00:00
Jagiellonia Białystok zanotowała remis w trzecim meczu sparingowym w Mariampolu. Tym razem żółto-czerwoni zmierzyli się z Atlantasem Kłajpeda. Z dobej strony zaprezentował się w tym spotkaniu testowany Brazylijczyk Rafael Ledesma.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia Bałystok zremisowała z Atlantasem Kłajpeda

Już w 4. minucie Ledesma wykonywał rzut wolny, po którym groźnie uderzał Adam Dźwigała. Chwilę później Brazylijczyk strzelał po dośrodkowaniu Tomasza Kupisza. W 14. minucie ładnie na obieg poszedł Lubos Hanzel. Słowak podał w pole karne do Ledesmy. Testowany zawodnik próbował oddać strzał ale został zablokowany. W odpowiedzi uderzał piłkarz Atlantasu. Jednak jego próba pozostawiała wiele do życzenia. Jagiellonia dobrą okazję do otwarcia wyniku miała w 25. minucie. Hanzel dośrodkował z bocznego sektora boiska, a Nika Dzalamidze nie trafił w światło bramki. Chwilę później zespół z Litwy mógł objąć prowadzenie. Na szczęście zawodnik Atlantasu nie sięgnął bezpańskiej futbolówki w polu karnym. W 31. minucie Kupisz ładnie podał piętą do Frankowskiego, a „Łowca bramek” uderzył z pierwszej piłki i minimalnie chybił. Atlantas otworzył wynik w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony jeden z zawodników pokonał Łukasza Skowrona. Jagiellończycy w końcowych minutach stworzyli sobie kilka okazji do odrobienia strat. Jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Początek drugiej połowy był niemrawy. Od 51. minuty Atlantas grał chwilowo w dziesiątkę. Jeden z graczy został usunięty z boiska za pretensje do sędziego. W 55. minucie z dystansu uderzał Maciej Gajos. Piłka minęła jednak cel i wyszła po za plac gry. W 62. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Euzebiusz Smolarek. Jednak sędzia przerwał akcję dopatrując się pozycji spalonej. W 75. minucie Smolarek wykorzystał błąd defensywy Atlantasu i ładnym lobem pokonał golkipera rywali. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i mecz zakończył się remisem.

Kolejny, a zarazem ostatni sparing podczas obozu przygotowawczego w Mariampolu piłkarze Jagiellonii rozegrają w najbliższy piątek, kiedy to o godzinie 10:30 polskiego czasu przeciwnikiem białostoczan będzie druga drużyna litewskiej ekstraklasy - Żalgiris Wilno.

Atlantas Kłajpeda - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0). Bramki: Razonas 34 - Smolarek 75.

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Łukasz Skowron - 17 Alexis Norambuena, 14. Adam Dźwigała, 4. Michał Pazdan, 31 Ľuboš Hanzel - 10. Nika Dzalamidze, 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga, 23. Rafael Ledesma, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski. (II połowa) Jakub Słowik - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah, 26. Adam Radecki, 16. Luka Pejović - 18. Tomasz Kowalski, 23. Rafael Ledesma (61, 5. Emil Gajko), 20. Maciej Gajos, 7. Euzebiusz Smolarek, 28. Paweł Tarnowski - 15. Michał Fidziukiewicz.

Żółta kartka: Ukah (Jagiellonia).