T-Mobile Ekstraklasa: Testy, obóz na Litwie i ostatnie przygotowania "Franka"

2013.01.11 00:00
Wczoraj piłkarze Jagiellonii Białystok odbyli pierwszy trening w nowym roku. Zajęcia trwały ponad półtorej godziny. Dziś (11 stycznia) w siłowni Maniac Gym zawodnicy będą przechodzić testy wydolnościowe, które wykażą czy zrealizowali prawidłowo indywidualne treningi.
T-Mobile Ekstraklasa: Testy, obóz na Litwie i ostatnie przygotowania "Franka"
Fot: jagiellonia.net
To już ostatni sezon Tomasza Frankowskiego

Od poniedziałku drużyna będzie już ciężko trenować w Mariampolu. Dodatkowo na Litwie rozegrane zostaną cztery gry kontrolne: FC Daugava (16 stycznia), Sūduva Mariampol (19 stycznia), Atlantas Kłajpeda (22 stycznia), Žalgiris Wilno (25 stycznia). Zanim piłkarze Jagiellonii w poniedziałek wyjadą na zgrupowanie, to w sobotę cześć z nich weźmie udział w halowym turnieju w Lublinie.

Na pierwszy obóz pojedzie trzech testowanych graczy - Koreańczyk Min Kyun Kim, Tomasz Gródek i Słowak Ľuboš Hanzel. Na Litwę powinni być gotowi także piłkarze, którzy nie wzięli udziału w czwartkowych zajęciach. Paweł Tarnowski i Dawid Plizga zmagają się z przeziębieniem. Alexis Norambuena przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Palestyny. Indywidualnie, na obozie ćwiczył będzie Tomasz Porębski. Zawodnik dochodzi do siebie po kontuzji.

To już ostatnie przygotowania Tomasza Frankowskiego. „Łowca bramek” zapowiedział, że po zakończeniu sezonu definitywnie zawiesi buty na kołku. Jednak mimo skończonych 38 lat i 22 sezonu w seniorskiej piłce kapitan Jagi z przyjemnością stawił się na pierwszych zajęciach w nowym roku.

Przypomnijmy, że Jagiellonia wyjedzie jeszcze na drugi obóz. Od 30 stycznia do 15 lutego piłkarze będą trenować w Side w Turcji. Tam żółto-czerwoni zmierzą się m.in. z FC Gagra, Szachtarem Karaganda, Vysocizną Jihlava i FC Koszyce.

Pierwszy mecz wiosennej rundy białostoczanie rozegrają 23 lutego, na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39