T-Mobile Ekstraklasa: Treningi, testy, w środę pierwszy sparing

2013.01.15 00:00
Jagiellonia Białystok przebywa na zgrupowaniu w Mariampolu. W środę żółto-czerwoni zmierzą się w pierwszym meczu kontrolnym z FC Daugava.
T-Mobile Ekstraklasa: Treningi, testy, w środę pierwszy sparing
Fot: cas.sk
Ľuboš Hanzel pierwszy podpisał kontrakt z Jagiellonią

Na Litwie żółto-czerwoni przygotowują się do rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Oprócz przygotowań w planach są także cztery gry kontrolne. Jest to pierwszy etap szlifowania formy. Białostoczanie wyjadą jeszcze na obóz do Turcji, a konkretnie do miejscowości Side.

Sztab szkoleniowy testuje kilku graczy. Najszybciej do swoich umiejętności przekonał Słowak Ľuboš Hanzel, który po jednym treningu podpisał kontrakt z Jagiellonią. Na sprawdzianiu przebywa piłkarz z Korei Min Kyun Kim oraz Tomasz Kowalski. 20 stycznia na sprawdzian przyjechać ma Brazylijczyk - Romullo. W poniedziałek na testach pojawić się miał Hiszpan - Daniele "Dani" Quintana. Jednak piłkarz trzecioligowego Gimnàstic de Tarragona nie dotarł jeszcze na Litwę.

Bliski odejścia z Jagiellonii jest Łukasz Tymiński. Piłkarzem wstępnie zainteresowane było Podbeskidzie Bielsko-Biała. Teraz okazuje się, że Tymiński bliski jest angażu w Ruchu. Od podpisania umowy dzielą zawodnika badania medyczne. Piłkarz ma trafić do „Niebieskich” na wypożyczenie z opcją pierwokupu.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1262 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39