Tablica multimedialna trafiła w ręce podlaskich gimnazjalistów

2012.05.22 00:00
Klasa Ia z Gimnazjum w Radziłowie z województwa podlaskiego otrzymała jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych. Jest to nagroda za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo".
Tablica multimedialna trafiła w ręce podlaskich gimnazjalistów
Fot: Winiary

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu "Jedz smacznie i zdrowo" firmy Winiary było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej lub filmowej. Miała ona promować cele programu, którymi są: zdrowe odżywianie, gotowanie, wspólne spożywanie posiłków i niemarnowanie pożywienia.

Organizatorzy otrzymali ponad 2500 prac konkursowych, a wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Jedną z nich wygrali uczniowie z Gimnazjum w Radziłowie. Ważnym elementem wręczenia nagrody, była specjalna lekcja podczas której dietetyk programu przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo", by otrzymać zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową jedzsmacznieizdrowo.pl i wypełnić zgłoszenie. II edycja programu edukacyjnego potrwa do 29 czerwca. Dotychczas organizatorom udało się wyedukować w zakresie zdrowego odżywiania blisko 85 tysięcy gimnazjalistów z całej Polski.

MAG

1271 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39