Tak prezentuje się prognoza pogody na nadchodzący weekend

2024.03.15 06:13
Przed nami słoneczny piątek, ciepła, lecz deszczowa sobota i chłodna niedziela z przelotnymi opadami deszczu.
Tak prezentuje się prognoza pogody na nadchodzący weekend
Fot: Pixabay

Piątek, 15 marca

Piątek będzie jedynym dniem bez opadów deszczu w ciągu tego weekendu. Będzie też dość ciepło i słonecznie.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 11°C za dnia i 2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 9°C.

Do stolicy województwa podlaskiego nadciągnie dziś dość silny, południowy wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 60 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 54 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1017 hPa. Biomet pozostanie korzystny.

Sobota, 16 marca

W sobotę nastąpi załamanie pogody. Synoptycy zapowiadają na ten dzień obfite opady deszczu. W Białymstoku, w dalszym ciągu będzie jednak dość ciepło.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 13°C w ciągu dnia i 3°C w nocy. Temperatura odczuwalna osiągnie wartość 11°C.

Wiatr przybędzie do nas z południa. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 40 km/h. Zachmurzenie pokryje 90 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 78 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1013 hPa. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Niedziela, 17 marca

W niedzielę możemy spodziewać się sporego ochłodzenia. Według zapowiedzi synoptyków, w tym dniu mogą pojawić się także przelotne opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 6°C za dnia i -1°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 1°C.

W porywach nawet do 50 km/h zawieje silny, zachodni wiatr. Zachmurzenie pokryje 98 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 65 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1016 hPa. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1777 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39