Tak przebiegł 1 dzień Wystawy Psów Rasowych w Białymstoku. To jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]

2023.08.19 16:04
Trwa Wystawa Psów Rasowych w Białymstoku. Rozpoczęło się XVI Międzynarodową Wystawą Psów Rasowych i V Krajową Wystawą Psów Ras Myśliwskich. W niedzielę (20.08) odbędzie się 2 część wydarzenia.
Tak przebiegł 1 dzień Wystawy Psów Rasowych w Białymstoku. To jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Tegoroczna wystawa psów w Białymstoku odbywa się z racji 85-lecia istnienia Związku Kynologicznego w Polsce. Powstał dokładnie w 1938 roku, natomiast w 1948 roku wznowił swoją działalność. Jest wiodącą organizacją skupiającą hodowców, właścicieli oraz miłośników psów, a ich głównym zadaniem jest propagowanie hodowli psów rasowych. Corocznie organizują w Polsce około 190 wystaw, w tym 25 międzynarodowych.

W sobotę (19.08) rozpoczął się pierwszy dzień tegorocznej wystawy psów, organizowanej w naszym mieście. Łącznie do wydarzenia trwającego 2 dni, przystąpiło 2 tys. czworonogów. Są to m.in. owczarki niemieckie, jamniki, beagle, dobermany, sznaucery, a także rzadkie rasy, jak Louisiana Catahoula, Vostochno-Evropeiskaya Ovcharka, rosyjski toy, pudel wielobarwny miniaturowy i Thai Ridgeback Dog. W ich towarzystwie są hodowcy nie tylko z Polski, ale z różnych części świata.

Oprócz głównych wystaw, na wydarzeniu odbywają się także różnego rodzaju konkurencje finałowe. Wybierany jest najlepszy pies Oddziału Białystok, pies ras polskich, pies użytkowy, najlepsza para oraz grupa hodowlana. Docenione jest także najpiękniejsze młodsze szczenię, weteran i junior. Ponadto, na wydarzeniu odbywa się konkurs "Młodego Prezentera", w którym ocenione zostają umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, nawiązanie kontaktu z psem i jego zaprezentowanie.

Wystawy i konkurencje ocenia międzynarodowe grono sędziów kynologicznych, w których skład wchodzą doświadczeni specjaliści i hodowcy. W ich towarzystwie występują asystenci kynologiczni oraz pasjonaci psów.

Oprócz tego, na miejscu obecne są stoiska, na których można kupić karmę i wszystkie potrzebne rzeczy dla czworonogów. Ponadto, można wybrać się do stoiska gastronomicznego, gdzie posiłki przygotowują kucharze z Dworu Czarneckiego. W trakcie wydarzenia organizowane są także pokazy pokazy wyszkolenia psów, pokaz Agility i pokaz pracy retriverów DUMMY.

W niedzielę (20.08) odbędzie się 2 dzień wydarzenia. Tego dnia na miejscu będzie XI Krajowa Wystawa Psów 2 Grupy FCI, a także II Klubowa Wystawa Nordyckich Psów Zaprzęgowych. Ponadto, zostanie rozstrzygnięta rywalizacja o miano Najpiękniejszego Psa Wystawy, czyli Zwycięzcy Best in Show 2023. Dla tych którzy nie zdążyli dotrzeć na wystawę 1 dnia, w dalszym ciągu będą trwały konkurencje finałowe i pokazy.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem BiałystokOnline.

Więcej informacji: Wystawa Psów Rasowych Białystok

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1631 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39