Takich zawodów w Białymstoku jeszcze nie było. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny

2023.08.17 14:43
2 września, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, odbędzie się impreza zatytułowana "Biathlon dla każdego". Zapisy do tych zawodów już trwają.
Takich zawodów w Białymstoku jeszcze nie było. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny
Fot: Polski Związek Biathlonu

Zawody "Biathlon dla każdego" rozgrywane są w nietypowej przestrzeni, dokładnie w miejscach ogólnodostępnych, gdyż ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie, zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia, dzięki czemu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a uczestnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych. Już sama broń laserowa wzbudza duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach, takich jak parki czy centra miast. Białostocka odsłona imprezy przeprowadzona zostanie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych przez regulamin zawodów. Zmagania odbywają się w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej. Uczestnicy podzieleni są na kategorie. Wszyscy dostaną medale za ukończenie rywalizacji, a najlepsi, z miejsc 1-3 w każdej kategorii wiekowej, otrzymają puchar oraz nagrody. Dodatkowo na upominki mogą liczyć zawodnicy z lokat numer 4-6.

Organizowane w stolicy Podlasia wydarzenie "Biathlon dla każdego" rozpocznie się 2 września o godz. 11.00, a zakończy ok. godz. 14.30. Zapisy prowadzone są drogą internetową, a udział w imprezie jest całkowicie darmowy.

Warto wspomnieć, że premierowa edycja wydarzenia "Biathlon Dla Każdego" liczyła sobie 6 przystanków. Rekordowy okazał się rok 2018, w którym organizatorzy odwiedzili aż 18 lokalizacji. Od kwietnia 2023 r. zawody gościły już w Jeleniej Górze, Piekarach Śląskich, Krosnowicach, Boguszowie Gorcach, Żorach, Wodzisławie Śląskim, Zakopanem i Klikuszowej. Po premierowej edycji w Białymstoku - 2 września 2023 r. - odbędą się również imprezy w Lubinie (9 września), Sokołowsku (10 września), Ptaszkowie (16 września), Lubichowie (24 września), Lubawce (30 września) i Szczytnie (1 października). Wszystko po to, by zarazić pasją do biathlonu jak największa liczbę osób. Ubiegłoroczna edycja w sumie we wszystkich lokalizacjach przyciągnęła ponad 2500 uczestników.

Ambasadorką "Biathlonu dla każdego" jest Weronika Nowakowska - biathlonistka, olimpijka i dwukrotna medalistka mistrzostw świata.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1214 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39