Tańsze bilety do Opery. Na zniżki mogą liczyć studenci

2016.04.12 09:42
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na studenckie czwartki, w ramach których obejrzeć można operę "Carmen" G. Bizeta (28.04) i musical "Skrzypek na dachu" (12.05). Studenci mogą kupić bilety ze zniżką.
Tańsze bilety do Opery. Na zniżki mogą liczyć studenci
Fot: Grzegorz Chuczun
Opera "Carmen"

"Carmen" należy niewątpliwie do ścisłego kanonu najwybitniejszych dzieł operowych. Reżyser Beata Redo-Dobber - odpowiedzialna także za scenografię, kostiumy, ruch sceniczny i reżyserię projekcji multimedialnych - zapowiadała, że inscenizacja, choć wierna zasadom wyznaczonym przez Bizeta, zaskoczy publiczność współczesnością i licznymi nawiązaniami do codzienności. I rzeczywiście - w XIX-wiecznej operze pojawiły się współczesne stroje - skórzane kurtki, dżinsowe koszule, ciężkie buty, wojskowe mundury, ale też pełne czerwonych koronek stroje inspirowane Hiszpanią. Po scenie jeździ wojskowy jeep, ale najbardziej widowiskowy element scenografii to rozkładające i jeżdżące wachlarze, na których wyświetlane są multimedia.

Obejrzeć można także musical "Skrzypek na dachu". Reżyser białostockiej premiery spektaklu, Roberto Skolmowski, powrócił w swojej realizacji "Skrzypka na dachu" do odradzającej się wciąż na nowo historii ojca żydowskiej rodziny skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji, wskrzeszając atmosferę sztetl z początku XX wieku - miasteczka zamieszkanego przez szczęśliwie i harmonijnie współżyjących ze sobą ludzi różnych kultur, wyznań i obyczajów. Ten magiczny i odchodzący w niepamięć świat zostanie jednak odczytany jest w zaskakujący swoją oryginalnością sposób.

"Carmen" zostanie zagrana 28 kwietnia, a "Skrzypek na dachu" 12 maja. Oba spektakle o godz. 19.00.

Opera przygotowała specjalną akcję dla studentów. Od ceny biletu ulgowego w każdej strefie cenowej przysługuje w tych dniach studentom rabat 30%. Ilość miejsc jest ograniczona - w ramach akcji przeznaczono na każdy spektakl 50 miejsc. Bilet ze zniżką może kupić osoba posiadająca ważną legitymację studencką, która w kasie powoła się na akcję "Opera nie gryzie".

Akcja organizowana jest w ramach Dni Kultury Studenckiej, jej partnerem są organizatorzy białostockich Juwenaliów.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39