Te filmy zdecydowanie warto zobaczyć w najbliższym czasie

2023.08.24 07:44
W najbliższym czasie czeka nas prawdziwa moc filmowych atrakcji. W kinach Helios odbędzie się premiera filmów "O psie, który jeździł koleją", "Ultimatum" i "Kompas Szkieletora". W kinach Forum natomiast warto zobaczyć "Bestie" i "Kochanica króla Jeanne du Barry".
Te filmy zdecydowanie warto zobaczyć w najbliższym czasie
Fot: Hubert Komerski
Kadr z filmu "O psie, który jeździł koleją"

W kinach Helios warto zobaczyć:

"O psie, który jeździł koleją" w Galerii Alfa. Film przedstawia historię Zuzi, której tata pracuje na kolei. Ich życie zmienia się nie do poznania, kiedy pewnego dnia w ich życie wkracza pies-podróżnik Lampo, którego filmy z wypraw pociągiem są hitem internetu. Czworonóg szybko staje się najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo dyrektor kolei pozbywa się psa ze stacji. Zuzia zostaje rozdzielona z czworonogiem, a to w konsekwencji powoduje zaostrzenie choroby dziewczynki. Okazuje się, że jedynym lekarstwem na jej chorobę może być bliskość i przyjaźń z Lampo.

"Ultimatum" w Atrium Biała. Głównym bohaterem tej historii jest Matt Turner, amerykański biznesmen, który mieszka w Berlinie. Kiedy pewnego dnia odwozi swoje dzieci do szkoły, otrzymuje telefon z informacją o obecności bomby w jego samochodzie. Czas tyka, a brak współpracy z rozmówcą, czy też próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie oraz swoją rodzinę, Matt musi przystać na wymagania szantażysty i wykonać dla niego kilka zadań. Jeśli czegoś odmówi - bomba wybuchnie.

"Kompas Szkieletora" w Galerii Jurowieckiej. Produkcja jest o historii trzynastoletniego Champa Brown, który niebawem będzie musiał pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi, ze względu na wyprowadzkę z rodzinnego miasteczka. Tuż przed rozłąką okazuje się, że na grupę młodych poszukiwaczy czeka ostatnia, niezapomniana przygoda. Chłopiec znajduje w lesie szkielet poszukiwacza złota z XIX wieku, tajemniczy kompas i pożółkły ze starości dziennik. Grupa postanawia rozwiązać zagadkę, którą skrywają znaleziska.

Do kina Forum można pójść na:

"Bestie", w którym głównymi bohaterami są Vincent i Olga, czyli francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Na pozór wiodą spokojne, sielankowe życie, jednak ich codzienność skrywa także mrok. Pewnego dnia wpadają w sąsiedzki konflikt z braćmi Xanem i Lorenzo, co wzmaga na sile, gdy wyrażają publicznie swoją niezgodę na instalację turbiny wiatrowej. Ta jedna, zwykła decyzja okazuje się mieć niebezpieczne konsekwencje.

"Kochanica króla Jeanne du Barry", w którym na ekrany po długiej przerwie wraca Johnny Depp. Produkcja przedstawia losy Jeanne Vaubernier, czyli kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i piękno, aby dostać się na szczyt drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV i dzięki temu przenosi się do Wersalu. Tam wywołuje skandal na dworze.

Więcej informacji:
REPERTUAR Kina Forum 25-31 sierpnia
REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 25-31 sierpnia
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 25-31 sierpnia
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 25-31 sierpnia

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1760 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39