Teatr w walizce

2006.05.29 00:00
Już od jutra, 30 maja, do 2 czerwca, Łomża stanie się światową stolicą teatrów kameralnych. Po raz 19. rozpocznie się tam Międzynarodowy Festiwal Teatru w Walizce. Będziemy mogli zobaczyć grupy miedzy innymi z Buenos Aires, Jerozolimy, Turynu, Brześcia, Drezna, jak również kilku miast Polski. Gospodarze to Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

To festiwal niezwykły. W czasie 4-dniowego przeglądu zaprezentują się zespoły konwencją nawiązujące do teatru lalek, których przedstawienia adresowane są do dzieci i młodzieży. Jednocześnie muszą być to grupy tak małe, by niezbędne rekwizyty umożliwiające wystawienie sztuki mogły zmieścić się w przysłowiowej walizce, a występ mógł odbyć się w każdych warunkach na scenie czy w plenerze. Tym samym 'Teatr w Walizce" staje się niejako kontynuatorem dawnych trup jarmarcznych, które swoje przedstawienia dawały na głównym rynku łatwo przenosząc się z miasta do miasta.

Program tegorocznego festiwalu jest naprawdę bogaty. Przed zgromadzoną publicznością wystąpią goście aż z trzech kontynentów. Tematyka wystawianych sztuk także jest różnorodna od "Dziewczynki z zapałkami" poprzez "Małego duszka" czy "Psych" do "Między Wenus, a Ziemią...". Coś dla dzieci i coś dla starszych. Dodatkowo przegląd uświetnią imprezy towarzyszące: wystawy, spektakle teatru łomżyńskiego we współpracy z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, happeningi uliczne oraz występy teatrów plenerowych.

Dokładne informacje dotyczące XIX Międzynarodowego Festiwali Teatru w Walizce można znaleźć na stronie Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Zapraszamy. Warto.

Aneta Lebieżyńska

1727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39