"Ten staw musi tutaj wrócić!". Kandydaci PiS-u chcą walczyć o Staw Młyński

2024.03.08 12:41
Kandydat na prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski oraz pretendenci do rady naszego miasta z Klubu PiS zapowiedzieli, że będą zabiegać o odrestaurowanie Stawu Młyńskiego na Osiedlu Dojlidy.
"Ten staw musi tutaj wrócić!". Kandydaci PiS-u chcą walczyć o Staw Młyński
Fot: Materiały medialne

Staw Młyński na Osiedlu Dojlidy jest w zarządzie naszego miasta od 2009 roku. Było dużo różnych pomysłów na wykorzystanie tego miejsca. Początkowo planowano tu szeroką arterię, później ogródki działkowe. Od lat jednak nic się tu nie zmieniło.

- Ten staw wymaga modernizacji, modernizacji, która jest odwlekana od wielu lat, która jest obiecywana, ale w zasadzie nic się w tym kierunku nie dzieje. Jesteśmy tutaj, żeby państwu obiecać, że jeżeli wygramy te wybory, to ten staw będzie zmodernizowany – mówił w trakcie czwartkowej konferencji kandydat PiS-u na prezydenta Białegostoku - Henryk Dębowski.

Głos w tej sprawie zabrała także ubiegająca się o miejsce w radzie miasta Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Powiedziała, że miejsce te jest dla niej źródłem wspomnień z dzieciństwa. Staw był wówczas częstym miejscem rekreacji białostoczan.

- Trzeba go odrestaurować, bo to co widzimy to jest ciek wodny, a kiedyś to miejsce było pięknym stawem – wspomina Siewiereniuk-Maciorowska.

Jak podkreśla kolejna kandydatka PiS-u, Katarzyna Ancipiuk, miejscy radni z tego klubu wielokrotnie podejmowali próby walki o przywróceniu temu miejscu dawnej świetności:

– Składałam interpelacje i zabiegałam o to, żeby ten Staw Młyński był i żeby historyczna dzielnica Dojlid zachowała swój charakter – powiedziała w czwartek Ancipiuk.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1556 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39