Tenis stołowy wpływa na lepszy rozwój mózgu

2013.10.18 00:00
Idący ze sobą w parze rozwój fizyczny i emocjonalny, to dwie bardzo ważne sprawy dla młodego człowieka. Czy istnieje sposób na połączenie tych elementów? Okazuje się, że tak.
Tenis stołowy wpływa na lepszy rozwój mózgu
Fot: Grzegorz Chuczun

Naukowcy stwierdzili, że gra w tenisa stołowego daje takie możliwości, ponieważ pomaga rozwinąć inteligencję, zwiększyć koordynację ruchową i świadomość własnego ciała.

O pozytywnym wpływie tej dyscypliny sportu na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyny sport, który ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu u dzieci. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią a wzrokiem, co pomaga w nauce i lepszym zapamiętywaniu przepisywanych wiadomości z tablicy w szkole.

Na bazie tych doświadczeń w Białymstoku powstała Akademia Tenisa Stołowego Butterfly, która jest pomysłem klubu pierwszoligowego Klubsovit. Nie od dziś wiadomo, że w tym klubie bardzo dobrze pracuje się z młodzieżą.

Przypomnijmy, że drużyny występujące obecnie w I lidze kobiet i II lidze mężczyzn oparte są w większości na wychowankach, co jest rzadkością nawet na skalę krajową. Trenerem jest Karol Dyszkiewicz, wielokrotny medalista województwa podlaskiego, były pierwszoligowy zawodnik, z sukcesami na arenie krajowej, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski.

Celem Akademii Tenisa Stołowego jest stworzenie naturalnej drogi przejścia z gry amatorskiej do zmagań w lidze zawodowej oraz stworzenie warunków i umożliwienie spróbowania swoich sił w potocznie zwanym „pingpongu” dużej ilości dzieci. Dzięki naturalnej selekcji najlepsi zawodnicy i zawodniczki trafiać będą do grupy szkoleniowej Klubsovit Białystok. Dodatkową ideą stworzenia Akademii było zaszczepienie sprawnie funkcjonującego systemu szkolenia w Polsce, który mocno „kuleje” oraz pokazanie dzieciom i rodzicom, korzystnego wpływu tenisa stołowego na rozwój młodego człowieka.

Zajęcia odbywają się w PG 16 przy ul. Sokólskiej 1 (codziennie) oraz w SP 26 przy ul. Radzymińskiej 11 (środy, piątki, godz. 16.15-17.30). Więcej informacji na temat treningów można uzyskać pod numerem tel. 796 760 303 (trener Karol Dyszkiewicz) lub na stronie www.klubsovit.pl.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39