Teraz już oficjalnie. Natalia Maliszewska najlepsza w Pucharze Świata

2019.02.10 16:39
Mimo sporych rozmiarów zamieszania z regulaminem, Natalia Maliszewska ostatecznie i tak zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku.
Teraz już oficjalnie. Natalia Maliszewska najlepsza w Pucharze Świata
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Reprezentująca na co dzień barwy Juvenii Białystok Natalia Maliszewska zanotowała w niedzielę (10.02) we włoskim Turynie najsłabszy występ w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Polka rywalizację na 500 m zakończyła na półfinale, ale taki wynik i tak pozwolił jej pozostać na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu. Wszystko dlatego, że po złoto w ostatnich zawodach nie sięgnęła główna rywalka białostoczanki - Lara van Ruijven. Holenderka również nie awansowała do wielkiego finału.

W trakcie 7 imprez zaliczanych do Pucharu Świata Maliszewska 5-krotnie stawała na podium (2 złote medale, 1 srebrny, 2 brązowe). Sięgnięcie po triumf w całym cyklu to jeden z największych sukcesów 23-letniej białostoczanki w jej karierze. A tych przecież nie brakuje. Maliszewska to bowiem aktualna mistrzyni Europy i srebrna medalistka mistrzostw świata (Montreal, rok 2018).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39