Test wiedzy o Jesieni z Bluesem i koncert [WIDEO]

2019.11.03 08:02
Dużymi krokami zbliżamy się do Jesieni z Bluesem. Białostocki Ośrodek zaprasza na test wiedzy, a także na koncert Sosnowskiego i Michała Kielaka.
Test wiedzy o Jesieni z Bluesem i koncert [WIDEO]
Fot: Białostocki Ośrodek Kultury

35 pytań na 35. Jesień z Bluesem

Interesujesz się bluesem? Uczestniczysz w Jesieni z Bluesem od samego początku, a może jesteś fanem dopiero od niedawna? Wiesz wszystko lub prawie wszystko o festiwalu?
Sprawdź swoją wiedzę o Jesieni, weź udział w teście. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Pytania do testu opracował już po raz trzeci Robert Trusiak - wielki fan bluesa, który od wielu już lat gromadzi informacje na temat białostockiego środowiska bluesowego, autor "Małego leksykonu białostockiego bluesa".

Jeżeli się wahasz i martwisz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, organizatorzy uspokajają: na pewno sobie poradzisz, bo test to przede wszystkim dobra zabawa i nauka.
Test wiedzy o Jesieni z Bluesem odbędzie się w poniedziałek (4.11) o godz. 18.30 w klubie Fama. Po teście warto wybrać się na koncert Sosnowski feat. Kielak. Uczestnicy testu – wstęp na koncert bezpłatny.

Sosnowski feat. Kielak

Bywa tak, że w pewnym momencie nudzi się solowe granie i wtedy powstają duety. Tak się też stało i teraz: one man band i one man harper - czyli Sosnowski feat. Kielak na scenie Famy.

Sosnowski to fenomenalny one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, jak "Where Do We Go", "Głową w dół" czy "Gniew", nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych. Nagrodzony m.in. Offensywną "Szczotą" radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, w tym sezonie obecny m.in. na takich wydarzeniach jak Męskie Granie, Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival czy Blues Maraton. Zwycięzca tegorocznej edycji Polish Blues Challenge i reprezentant Polski na finale European Blues Challenge 2020 w Holandii.

Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej - stąd jej nazwa: "The Hand Luggage Studio". To mieszanina wpadającego w ucho energetycznego blues rocka, bluesa, bluegrassu i roots rocka z elementami country. Jego koncerty to rodzaj live actu, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Michał Kielak jest jednym z najczęściej nagradzanych i najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. 7-krotnie nagradzany jako "Harmonijkarz Roku" w ankiecie Blues-Top. W 2009 roku zdobył nagrodę Fryderyk za bluesową płytę roku. Rocznie gra ponad 100 koncertów z wieloma zespołami. Przez 20 lat kariery nagrał jako muzyk sesyjny ponad 60 płyt z różnymi artystami. Występował na większości festiwali bluesowych w Polsce. Ma za sobą także koncerty i festiwale w Niemczech, Francji, Irlandii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Węgrzech, Białorusi, USA i na Cyprze.Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Blues Fama: Sosnpwski feat. Kielak

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39