The Beatles w nowej odsłonie - koncert zespołu The Backwards [KONKURS]

2021.11.26 14:16
The Backwards to czołowy, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt, których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie. Koncert odbędzie się we wtorek (30.11) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
 The Beatles w nowej odsłonie - koncert zespołu The Backwards [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

Zespół The Backwards wystąpi z programem będącym przekrojem przez pełną twórczość The Beatles, od pierwszego do ostatniego albumu. Tym razem będzie można ich zobaczyć w czterech odsłonach kostiumowych oraz z pełną kolekcją gitar jakich używali The Beatles w poszczególnych utworach na przestrzeni swojej kariery.

The Backwards powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

Występ zespołu to nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów i całkowicie na żywo (łącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami (w sumie aż kilkanaście), używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu.

Dzięki The Backwards można przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszy się w nagraniach The Beatles!

Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Trzecia Scena", który jest formułą, pozwalającą na swobodny dobór szeroko pojętego repertuaru rozrywkowego.

Wydarzenie zaplanowano na wtorek (30.11), o godz. 19:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1.

Można wygrać zaproszenia na koncert: KONKURS

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39