The Old Dziad$ świętuje 20-lecie zespołu [WIDEO]

2019.11.19 11:51
Grupa The Old Dziad$ zagra w klubie Fama. Jej koncert odbędzie się w sobotę (23.11).
The Old Dziad$ świętuje 20-lecie zespołu [WIDEO]
Fot: The Old Dziad$

Kapela The Old Dziad$ działa od 1998 roku, kiedy jej założyciele Ignacy Andrukiewicz i Jarek Woźniewski wcale jeszcze nie byli tacy old. Premierowy koncert w białostockim klubie Fama zespół zagrał w czteroosobowym składzie ze wsparciem znakomitych muzyków: basisty Pawła Andruszkiewicza oraz gitarzysty Mariusza Prusińskiego. Gościnnie z zespołem współpracowali gitarzysta Krzysztof Kummer, muzyk country Wojtek Siwak, młody rockman Paweł Woźniewski i wokalistka Ola Andrukiewicz. W 2009 roku skład zespołu zasilił młody i dynamiczny "implant" w osobach Jana Kisielewskiego i braci Gedroyciów - Piotra i Krzysztofa.

TOD$ gra muzykę z dobrym tekstem, z elementami bluesa i country, ballady, czasem trochę ambitnego rocka lub melodyjnego jazzu. Do niedawna był to zespół efemeryczny (skutek częstego niewystępowania w paśmie FM).

W dorobku zespołu jak dotąd jedna koncertowa płyta "The Old Dziad$ - vol.1". Jest dziś białym krukiem - jej nakład został dawno wyczerpany.

W obecnym składzie zespół postanowił zawojować świat (a przynajmniej jego kawałek) w myśl zasady, że: "Kto siedzi w niszy, tego nikt nie słyszy". Przekonajcie się sami, jak im to wychodzi.

Obecny skład The Old Dziad$ to: Ignacy Andrukiewicz – gitara, śpiew, Jarosław Woźniewski – gitara, czasem śpiew, Jan Kisielewski – skrzypce, Krzysztof Gedroyć – gitara basowa i
Piotr Gedroyć – perkusja.

Gościnnie podczas koncertu zagrają: Krzysztof Kummer – gitara elektryczna, Wojciech Siwak – banjo, śpiew i Paweł Woźniewski – gitara elektryczna, śpiew.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: The Old Dziad$ - benefis z okazji 20-lecia zespołu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39