To będzie gratka dla miłośników tradycyjnych pieśni

2017.09.08 14:06
Chorea Kozacka z Kijowa oraz Krajka z Przemyśla z akompaniamentem Kapeli Serhija Ochrimczuka wystąpią w Białymstoku. Koncert w sobotę (9.09).
To będzie gratka dla miłośników tradycyjnych pieśni
Fot: materiały organizatora

Chorea Kozacka to zespół muzyki dawnej z Kijowa. Wykonuje muzykę Rusi-Ukrainy różnych epok - średniowiecza, renesansu, baroku, klasycyzmu romantyzmu i wybranych utworów z tradycji kobziarskiej XX w. Szczególną uwagę zespół poświęca rycerskiemu eposowi i przebogatej, a mało znanej tradycji muzyki dworskiej.

Zespół wielokrotnie gościł w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, regularnie występuje w Ukrainie. Uważany jest za "zjawiskowy" - w szerszym, daleko wybiegającym poza kontekst "muzyki dawnej" kontekście.

Krajka to zespół śpiewu tradycyjnego z Przemyśla. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni ukraińskie z Polesia, Podlasia, Podola, Naddnieprza i ziem polsko-ukraińskiego pogranicza. Debiut płytowy "Krajka w gościach. Od Sanu do Donu" (2015) został uhonorowany III nagrodą w konkursie "Fonogram Źródeł" organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia. Druga płyta - "Krajka. W domu" uhonorowana wyróżnieniem w tym konkursie w roku 2017.

Akompaniować będzie Kapela Serhija Ochrimczuka - kwartet smyczkowy pod kierownictwem wirtuoza skrzypiec i rekonstruktora folkloru Serhija Ochrimczuka, członka zespołów Drewo, Chorea Kozacka, Top Orkiestra i wielu innych z pogranicza etno i różnych stylistyk współczesnej muzyki.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w pubie 6-ścian. Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Szczegóły: Elita muzyki dawnej z Ukrainy w 6-ścianie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39