To była rekordowa łapówka

2017.01.05 14:38
5 tys. euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – taką kwotę oferował funkcjonariuszom Podlaskiej Straży Granicznej obywatel Litwy.
To była rekordowa łapówka
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej
Oferowana łapówka i ujawniona marihuana

We wtorek (3.01) funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Płaskiej na drodze krajowej nr 16 zatrzymali do kontroli opla, którym podróżowało 2 obywateli Litwy. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zaczęli podejrzewać, że kierowca i pasażer mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeszukano również auto.

W saszetce należącej do kierowcy ujawniono skręty bibułki wypełnione suszem roślinnym nieznanego pochodzenia. Mężczyzna, w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od prowadzeniach dalszych czynności służbowych, próbował im wręczyć 5 tys. euro. Został szybko zatrzymany, a na miejsce wezwano patrol policji, który za pomocą testów narkotykowych sprawdził, jakiego rodzaju są to środki. Jak się okazało, było to ponad 8 g marihuany wartych około 300 zł.

Policjanci przebadali mężczyzn na obecność narkotyków. Wyszło na jaw, że pasażer był pod ich wpływem. Kiedy narkotyki przestały działać, złożył wyjaśnienia i został zwolniony.

Prokurator Rejonowy w Augustowie przedstawił kierowcy zarzuty za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od czynności służbowych oraz za posiadanie marihuany.

Zatrzymany Litwin przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz wpłaty poręczenia w wysokości 10 tys. zł.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39