To historyczny sukces. Zawodniczka białostockiego klubu pojedzie na igrzyska!

2024.04.22 18:20
W Rio de Janeiro zakończył się Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Wzięła w nim udział Aleksandra Pietruk. Zawodniczka Kalibra Białystok odnotowała bardzo dobry występ w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i w nagrodę pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu.
To historyczny sukces. Zawodniczka białostockiego klubu pojedzie na igrzyska!
Fot: International Shooting Sport Federation

Za Aleksandrą Pietruk znakomity występ. Zawodniczka KS-u Kaliber Białystok w strzelaniu z karabinu sportowego w trzech postawach uzyskała 590 punktów, co dało jej w kwalifikacjach siódme miejsce. W finale reprezentantka podlaskiego klubu zafundowała oglądającym emocjonalny rollercoaster. Po strzelaniu w postawie klęczącej przez moment była siódma, a następnie wskoczyła na najniższy stopień podium, aby w postawie leżącej spaść na ostatnie, czyli ósme miejsce. Na szczęście w najbardziej wymagającej postawie stojącej Aleksandra Pietruk zaprezentowała kosmiczny poziom i ostatecznie zajęła lokatę numer cztery. Do medalu zabrakło niewiele, jednak to nie medal był tym razem najważniejszy. Podczas Pucharu Świata w Rio de Janeiro Ola zdobyła przepustkę na igrzyska olimpijskie i to właśnie bilet do Paryża był w trakcie zawodów głównym celem Pietruk. Warto wspomnieć, że Aleksandra będzie pierwszą w historii strzelectwa zawodniczką z województwa podlaskiego, która uda się na olimpiadę.

- Jestem bardzo zadowolona ze startu przede wszystkim w kwalifikacjach, zwłaszcza że czuję, iż nadal mam dużo zapasu, jeśli chodzi o moje możliwości. Z finału wyszłam z najbardziej satysfakcjonującym wynikiem w pozycji stojącej w życiu oraz najszczęśliwszym czwartym miejscem. Nadal widzę dużo elementów do udoskonalenia, więc czas przed igrzyskami będę miała zajęty - mówi Aleksandra Pietruk.

Warto podkreślić, że trenerem Oli jest Paweł Pietruk, który najpierw był zawodnikiem Kalibra, a później trenerem. Teraz prowadzi on polską kadrę olimpijską.

Aleksandra na co dzień trenuje na strzelnicy Kalibra w Białymstoku, gdzie - ze względu na odległość do tarczy - nie ma możliwości strzelania właśnie w tej konkurencji, w której zdobyła kwalifikację. Klub robi jednak, co może, by zbudować profesjonalną strzelnicę. Kupił już działkę w Rybołach (gmina Zabłudów), otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i wykonał roboty ziemne. Aby jednak dokończyć inwestycję, brakuje 1,2 mln zł. Bez tych pieniędzy dotacja zostanie cofnięta, dlatego Kaliber rozpoczął internetową zbiórkę.

- Ta inwestycja to bardzo ważna sprawa dla rozwoju nie tylko strzelectwa, ale też obronności na Podlasiu. Dzięki niej wielu mieszkańców będzie mogło poznać zasady bezpiecznej obsługi broni. Jesteśmy cały czas otwarci na współpracę z firmami. Szukamy sponsora strategicznego, któremu możemy ze swojej strony bardzo dużo zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami i wsparcia - mówi Włodzimierz Aleksiejuk, prezes Kalibra.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

934 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39