To już 40 lat istnienia! W Białymstoku wystąpi Armia

2024.03.07 10:00
W studenckim klubie Gwint już niebawem wystąpi zespół Armia. Grupa wystąpi na białostockiej scenie z okazji 40. lat istnienia. W ramach koncertu będzie można usłyszeć utwory z ich pierwszej płyty.
To już 40 lat istnienia! W Białymstoku wystąpi Armia
Fot: ARMIA/Facebook

Zespół Armia wystąpi w ramach koncertu w studenckim klubie Gwint w sobotę (9 marca).

Armia

Armia to polski zespół punk rockowy, założony w 1984 roku. Z wokalistą Tomaszem Budzyńskim na czele, grupa szybko zdobyła uznanie na scenie niezależnej lat 80. XX wieku. Sukces na większej scenie muzycznej przyszedł natomiast w latach 90., szczególnie po wydaniu albumu "Legenda".

Zespół ten, mimo 40 lat na scenie, wciąż uchodzi za jedną z najbardziej oryginalnych formacji polskiej sceny niezależnej. Ich muzyka charakteryzuje się nietypowymi dla gatunku rock instrumentami, takimi jak waltornia, oraz poetycznymi tekstami autorstwa Tomasza Budzyńskiego, często odwołującymi się do mistyki i kultury powszechnej. Skład zespołu jest dość zmienny, jednak Tomasz Budzyński pozostaje jedynym stałym członkiem od momentu założenia grupy. Ich debiutanckim albumem jest płyta "Antiarmia" wydana w 1988 roku.Więcej informacji: Armia na 40-sto lecie, zagra pierwszą płytę!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
793 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39