To już ostatni poniedziałek stycznia! Jaka będzie pogoda?

2024.01.29 07:17
Rozpoczynamy piąty tydzień bieżącego roku, który jest zarazem ostatnim tygodniem stycznia. Prognozy wskazują na to, że czeka nas ocieplenie oraz odpoczynek od deszczu i śniegu.
To już ostatni poniedziałek stycznia! Jaka będzie pogoda?
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie dość ciepłym i pogodnym dniem. Niewielki poziom zachmurzenia pozwoli nam złapać trochę promieni słonecznych. Parasole i kurtki przeciwdeszczowe spokojnie możemy dziś pozostawić w naszych szafach, ponieważ nie musimy obawiać się dziś wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 4°C w ciągu dnia i -3°C w nocy.

Temperatura odczuwalna również będzie znacznie wyższa niż w ciągu minionych dni. Synoptycy oszacowali jej wartość na 2°C. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 60 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Wiatr przybędzie do nas z południa. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1038 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 81 proc. W samym sercu Podlasia panować dziś będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca miał miejsce o godzinie 7:17. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:40, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać o godzinie 16:04. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 8 godzin i 47 minut.

Księżyc ukaże się naszym oczom o godzinie 20:11 i zstąpi z horyzontu dopiero o godzinie 8:52. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 15 godzin i 13 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 29 stycznia to dwudziesty dziewiąty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowy Dzień Puzzli.

Swoje imieniny świętują: Aniela, Bolesława, Zdzisław, Franciszek, Bona, Ewangelina, Gildas, Ismena, Józef, Konstancjusz, Maur, Papiasz, Sabrina, Sulpicja, Sulpicjusz, Waleriusz, Wielisława, Zdziesław oraz Żelisław.

Przysłowie na poniedziałek:

"Na Świętego Franciszka przylatuje pliszka".

Cytat dnia:

"Nie mów co chcesz, abyś nie usłyszał czego nie chcesz." - Mikołaj Rej

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1164 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39