To już ostatnia szansa. Nadchodzi finisaż wystawy

2023.08.31 14:51
Wielkimi krokami zbliża się finisaż wystawy "Duby smalone" w Galerii Arsenał elektrownia w Białymstoku.
To już ostatnia szansa. Nadchodzi finisaż wystawy
Fot: Daria Lickiewicz

Podczas wystawy "Duby smalone" artystki poszukują własnych wiejskich korzeni i starają się zrozumieć, w jaki sposób relacje z otaczającym światem zmieniały się na przestrzeni pokoleń. Poprzez swoje prace, przyglądają się historii przodków, zadając pytania o wpływ elektryfikacji wsi, kolektywizacji rolnictwa oraz innych procesów modernizacyjnych na życie wiejskiej społeczności. Przenoszą oglądających w światy sprzed lat, kiedy wieś była sercem społeczeństwa, a jej transformacja miała głęboki wpływ na życie i tożsamość mieszkańców.

Warto podkreślić, że "Duby smalone" to nie tylko retrospekcja, ale również spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość. Wiele prac artystycznych jest wplecionych w aktualne kwestie i wyzwania, takie jak kryzys klimatyczny czy społeczne nierówności. Artyści i artystki starają się znaleźć alternatywne wizje rozwoju, oparte na równowadze między człowiekiem a technologią, naturą a postępem. W tym kontekście wystawa staje się miejscem dialogu między przeszłością a przyszłością, tradycją a nowoczesnością.

W sobotę (2.09) odbędzie się ostatnie oprowadzanie kuratorskie. Podczas niego Katarzyna Różniak-Szabelska opowie o procesie powstawania narracji wystawy i przybliży publiczności istotne dla niej teksty literackie, teorie i wystawy. Przez cały dzień kuratorka będzie obecna w przestrzeni wystawy i odpowie na wszelkie pytania odwiedzających.

W niedzielę (3.09) po południu odbędzie się ambient Projektu New Hope. Na miejscu będzie można ponownie posłuchać ambientu w wykonaniu MIFI77.

Więcej informacji: Weekend finisażu "Duby smalone"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1644 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39