To największy przegląd muzyki rockowej w regionie. Kto zwycięży?

2023.10.19 07:20
Nadchodzi wielki finał Rockowania 2023. Na scenie zmierzy się 7 finalistów, którzy zawalczą o główną nagrodę. Ponadto, wydarzenie zwieńczy występ legendy polskiej, niezależnej sceny metalowej - Quo Vadis.
To największy przegląd muzyki rockowej w regionie. Kto zwycięży?
Fot: Quo Vadis/Facebook

Finał Rockowania 2023 i koncert Quo Vadis odbędzie się w niedzielę (22 października) w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Rockowania

Rockowania to coroczne wydarzenie muzyczne, które odbywa się w Białymstoku i stanowi największy przegląd zespołów rockowych w regionie. Organizowane przez Podlaski Instytut Kultury wydarzenie na celu promowanie lokalnych talentów muzycznych oraz wspieranie zespołów rockowych niezwiązanych z kontraktami płytowymi czy innymi umowami wydawniczymi. Warto zaznaczyć, iż Rockowania istnieją już w Białymstoku od 8 lat.

Podczas Rockowań odbywają się eliminacje powiatowe i półfinały, w których zespoły rockowe rywalizują o miejsce w finale. Główną nagrodą przeglądu jest 5 tys. zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł. Ponadto, Polskie Radio Białystok ufundowało dodatkową nagrodę, która polega na zakwalifikowaniu się do finału plebiscytu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023" oraz na możliwości zagrania koncertu na antenie radia dla wybranego zespołu. Partnerem festiwalu jest również 69 Guitars Pracownia Lutnicza, która oferuje specjalną nagrodę dla gitarzysty lub basisty - pełny serwis gitary lub gitary basowej.

W trakcie koncertu konkursowego na scenie wystąpi 7 finalistów, którzy zostali wybrani podczas eliminacji i półfinałów. W ich skład wchodzą: Polski Związek Gitów na Wolności, Psychoanaliza, Kreha, Rusted Teeth, Osyda, Shangri-la oraz Dół. Dodatkowo, wystąpi laureat z poprzedniej edycji Rockowań, czyli Five Stages of Grief.

Quo Vadis

Na zakończenie Rockowań, jako gwiazda wieczoru, wystąpi zespół Quo Vadis, który obchodzi swoje 35-lecie działalności i jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny metalowej. Grupa cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą, a ich muzyka to mieszanka death metalu, thrash metalu i metalu progresywnego, charakteryzująca się skomplikowanymi aranżacjami i tekstami filozoficznymi.

Zespół aktywnie koncertuje na festiwalach muzycznych, takich jak Metalmania i Przystanek Woodstock, a ich dyskografia obejmuje 10 albumów, które zdobyły uznanie krytyków oraz fanów. Quo Vadis otrzymał pochlebne recenzje w renomowanych magazynach muzycznych, a także uznanie zagranicznych portali muzycznych, co podkreśla ich międzynarodową pozycję.

Więcej informacji: Rockowania 2023. Finał w Spodkach i koncert QUO VADIS

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1569 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39