POLECAMY
Jeszcze w tym roku zostanie przebudowany fragment ulicy Ogrodowej w Białymstoku. To inwestycja drogowa realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.
Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą, który przebuduje łącznik odchodzący od ul. Ogrodowej. Zajmie się tym firma BBGM Kamila Gryko. Prace mają zostać zakończone do końca grudnia, co oznacza, że zostanie zrealizowany jeden z projektów ujętych w Budżecie Obywatelskim 2017. Głosowało na niego 630 białostoczan. Prace będą prowadzone na terenie zaułka położonego przy ul. Ogrodowej czyli tzw. sięgacza. Wykonawca wymieni nawierzchnię w istniejącym ciągu, wybuduje oświetlenie uliczne i zabezpieczy istniejące uzbrojenie. W tym miejscu stanie też tablica informująca o realizacji inwestycji ze środków Budżetu Obywatelskiego. Koszt modernizacji sięgacza przy ul. Ogrodowej ma wynieść blisko 44 tys. zł. - Jeszcze w tym roku zrealizujemy tę inwestycję. Dzięki temu, że teren zostanie uporządkowany, poprawi się jego estetyka, a kierowcom łatwiej będzie tam wjechać - mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.
Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji