To prawdziwe książkowe królestwo! Wystartowały 11. Targi Książki w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2024.04.19 16:19
W piątek (19 kwietnia) na Stadionie Miejskim w Białymstoku wystartowały 11. Targi Książki oraz towarzyszący im Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur". Na miejscu zebrali się miłośnicy najróżniejszych gatunków literackich z naszego miasta.
To prawdziwe książkowe królestwo! Wystartowały 11. Targi Książki w Białymstoku [ZDJĘCIA]
Fot: Daria Lickiewicz

Targi Książki w Białymstoku to największe wydarzenie poświęcone literaturze, które rokrocznie odbywa się w naszym mieście. Niezaprzeczalnie, jest to obowiązkowy punkt dla każdego czytelnika z naszego regionu. Na miejscu swoje stoiska mają wydawnictwa z całej Polski. Tegoroczne Targi Książki w Białymstoku organizuje białostocka Fundacja Sąsiedzi.

- Na Targach Książki w Białymstoku można zobaczyć bardzo różnorodną literaturę. Przy niektórych stanowiskach można spotkać również autorów i z nimi porozmawiać, a także dowiedzieć się czegoś więcej o ich książkach i tworzonych przez nich uniwersum. Jest dostępnych ponad 50 stoisk, ale oprócz tego odbywają są spotkania, warsztaty i konferencje. W sobotę odwiedzi nas Weronika Anna Marczak, czyli autorka popularnej serii "Rodzina Monet" i będzie to hit tegorocznych Targów Książki. W niedzielę natomiast odbędzie się spotkanie z Katarzyną Nosowską, wokalistką zespołu Hey i to będzie kulminacyjny punkt dnia - opowiada Wioleta Choińska, wolontariuszka tegorocznych Targów Książki w Białymstoku.

Targi Książki w Białymstoku to prawdziwe królestwo różnorodności gatunków literackich, gdzie każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, począwszy od literatury pięknej, poprzez kryminały, książki dla dzieci, aż po pozycje naukowe i wiele innych. Jednak to nie wszystko, ponieważ na tegorocznych Targach Książki w Białymstoku pojawiły się także wydawnictwa, które są w naszym mieście po raz pierwszy.

- Na moim stoisku znajdują się książki mojego autorstwa, które sama piszę i sama wydaję. Robię również ceramikę i obrazki. Jako, że jestem po raz pierwszy na Targach Książki w Białymstoku, wykonałam również kilka akwarel ukazujących Białystok. Są to piękne kadry z tego miasta - mówi Alicja Wejner z Wydawnictwa Jagoda.

11. Targi Książki w Białymstoku odbędą się również w sobotę (20 kwietnia) i niedzielę (21 kwietnia) na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Pełny harmonogram: 11. Targi Książki w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1372 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39