To symbol niegasnącej nadziei. Wielkie sadzenie żonkili

2018.10.11 11:33
W ramach akcji "Pola Nadziei" w Makówce (pow. hajnowski) odbędzie się sadzenie żonkili. Młodzież posadzi 100 cebulek kwiatowych, jednocześnie upamiętni tym jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
To symbol niegasnącej nadziei. Wielkie sadzenie żonkili
Fot: pixabay.com

W Makówce odbędzie się sadzenie żonkili. To właśnie tam już niedługo rozpocznie się budowa stacjonarnego hospicjum. Uczniowie z pobliskich szkół posadzą żonkile 15 października, o godz. 11.00. Jest to inicjatywa Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. W ten sposób hospicjum rozpoczyna kampanię społeczną "Pola Nadziei".

Zostanie posadzonych 100 cebulek żonkili, na 100-lecie Państwa Polskiego. Potem w szkole w Narwi uczniowie będą mogli skorzystać z kursu pierwszej pomocy przeprowadzonej przez strażaków Straży Pożarnej w Hajnówce wraz z uczniami szkoły 44 w Białymstoku.

Piękna idea niesienia pomocy

"Pola Nadziei" to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Edynburgu w Wielkiej Brytanii, który od 18 lat, dzięki Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, szerzy ideę hospicyjną i angażuje coraz większe grono przyjaciół hospicjów także w Polsce.

Kwiaty, które niosą nadzieję

Żonkile są symbolem nadziei dla ludzi chorych na chorobę nowotworową i dla ich bliskich. Cebulki tych kwiatów przez jesień i zimę nabierają siły by rozkwitnąć na wiosnę przebijając się przez twardą ziemię. Ich wola życia jest metaforą walki z chorobą nowotworową. Siła żonkili daje nadzieję na kolejną wiosnę, a kwitnące kwiaty przypominają o ludziach cierpiących i o towarzyszeniu im w trudnym okresie choroby i odchodzenia.

Miejskie "Pole Nadziei" także w Białymstoku

Żonkile zakwitnęły także na białostockich Plantach. Rośliny zostały posadzone w środę (10.10) w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej w naszym regionie przez Fundację "Pomóż Im". Wiosną przyszłego roku będziemy mogli podziwiać "Miejskie Pole Nadziei".

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

527 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39