"Top Gun", seanse dla dzieci i wiele innych propozycji sieci Kin Helios

2022.06.02 14:38
Seanse familijne, Kino Konesera, druga część kultowego filmu "Top Gun", magiczne alternatywne światy i wiele innych propozycji przygotowała sieć Kin Helios na pierwszy czerwcowy tydzień.
"Top Gun", seanse dla dzieci i wiele innych propozycji sieci Kin Helios
Fot: Materiały prasowe
Tom Cruise w filmie "Top Gun: Maverick"

Czerwiec jest miesiącem, w którym czuć już powiew lata i... wakacji! Kina Helios przygotowały ciekawą ofertę filmową dla młodszych i starszych.

Wśród propozycji dla najmłodszych znalazła się animacja "Dogtanian. Psi Muszkieter". Jest to historia inspirowana klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa. Atos, Portos, Aramis i Dogtanian to historia ich przyjaźni w służbie Królowi Francji. "Pan Wilk i Spółka. Bad Guys" to kolejna animacja dla dzieci. Po latach bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami ekipa zostaje w końcu złapana. Pan Wilk zawiera umowę, aby uratować ich wszystkich od kary: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Czy ktoś w to wierzy? Natomiast bohater filmu "Detektyw Bruno" to miłośnik zagadek i fan serialu o tym samym tytule. Ma osiem lat, mieszka w rodzinnym domu dziecka i wpada na trop urodzinowego skarbu. Postanawia wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli właśnie Bruna. Od tego momentu świat ich obydwu wywraca się do góry nogami.

Na punkcie filmu "Top Gun: Maverick" świat po prostu oszalał, a Tom Cruise znalazł się na szczycie światowych box office’ów bijąc przy tym szereg filmowych rekordów. Maverick odnalazł swoje miejsce - jest pilotem oblatywaczem, ale szkoła Top Gun potrzebuje go bardziej. Tam czekają wyzwania: przygotowanie młodych pilotów do szaleńczej misji oraz stawienie czoła demonom przeszłości.

Doktor Strange z kolei powalczy o utrzymanie miana najlepiej zarabiającego filmu tego roku właśnie z eskadrą pilotów Top Gun. Obie produkcje robią spektakularne wrażenie. "Doktor Strange w multiwersum obłędu" zabiera widzów w niesamowite, pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi.

Będzie można także spotkać bohaterów nowej animacji "Foki kontra Rekiny". Widzowie będą musieli zanurzyć się w morskie głębiny. Tu poznają Quinn’a, który jest uroczą, ale i zadziorną foką, o czym przekona się niejeden rekin. To one zadomowiły się w podwodnej okolicy i zjadają wszystko co najlepsze. Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze gang rekinów.

Helios nie zapomina również o najmłodszych widzach z Ukrainy, na których czeka przygoda w towarzystwie sympatycznej rodzinki Potworowskich czyli "Wielka wyprawa Molly". Rodzice Molly szykują się do przyjścia na świat potomka i wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania. Tradycyjnie bilety na pokazy dla ukraińskich dzieci w Heliosie są dostępne bezpłatnie.

Kino Konesera w Helios Alfa zaprezentuje 6 czerwca dramat obyczajowy w reżyserii Nanni Moretti "Trzy piętra". Ten pełen zaskakujących zwrotów akcji film rozpoczyna się od wypadku. Tragedia odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego, a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch sąsiadujących rodzin.

8 czerwca cykl Helios na Scenie w kinie Helios Alfa "wystawi" "Halkę" Stanisława Moniuszki - jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do "Madame Butterfly" Pucciniego. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej.

W czwartek, 9 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna szykuje się natomiast szalona komedia o męskich słabościach czyli "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". O pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi panowie znowu ruszą do akcji. W rolach głównych występuje plejada gwiazd: Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Zbigniew Zamachowski, Piotr Głowacki oraz Leszek Lichota.

REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 3-9 czerwca

REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 3-9 czerwca

REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowiecka 3-9 czerwca

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

331 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39