Tor Białystok zachęca mnóstwem atrakcji. Marzec będzie intensywny

2024.02.29 11:53
Dzień Kobiet w klimacie motoryzacyjnym, trening jazd z pomiarem czasu, dwa wydarzenia driftowe, inauguracja sezonu jazd gokartowych i dzień otwarty - takie imprezy planowane są w marcu na Torze Białystok. Przełom zimy i wiosny zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie.
Tor Białystok zachęca mnóstwem atrakcji. Marzec będzie intensywny
Fot: BOSiR

Panie pojeżdżą za złotówkę

Tor Białystok wraz z nadejściem wiosny rozszerza zakres swoich usług. W nadchodzącym miesiącu dojdą do skutku wydarzenia motoryzacyjne dla kierowców wyścigowych, amatorów oraz posiadaczy gokartów.

Najpierw swoje pięć minut będą miały panie. Dzień Kobiet świętowany jest na Torze Białystok od początku jego istnienia. W tym roku wydarzenie odbędzie się 9 marca (sobota) w godz. 11.00-15.00. Główną atrakcję stanowić mają jazdy samochodowe w promocyjnych cenach. Panie będą miały pierwszeństwo w przejazdach i za udział w swobodnych jazdach samochodowych zapłacą symboliczną złotówkę. Co ciekawe, również panowie mogą liczyć na zniżkę. Tego dnia płeć męską jazdy kosztować będą jedynie 15 zł. Podczas eventu pojawi się możliwość, by poćwiczyć wchodzenie w zakręty, opanowywanie nadsterowności i podsterowności pojazdu oraz wszelkiego rodzaju inne manewry za kierownicą.

Następnie, na 10 marca (niedziela), zaplanowane są jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem czasu. To wydarzenie także dla tych osób, które nie jeździły wcześniej na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę i przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami. System z fotokomórkami pozwala określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Jazdy ustawione będą w dwóch sesjach: w godz. 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00. W każdej sesji może uczestniczyć maksymalnie 15 aut. Koszt takiego treningu to 100 zł od kierowcy. Z tego typu przejazdów chętnie korzystają zwłaszcza zawodnicy startujący w rundach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Okręgu Białostockiego, które organizuje Automobilklub Podlaski.

Marzec z popisami drifterów

Początek wiosny to też czas gokartów. 23 marca (sobota) odbędzie się na Torze Białystok dzień gokartowy, czyli inauguracja sezonu kartingowego. Zaplanowane są dwugodzinne sesje w godz. 9.00-11.00, 11.30-13.30 i 14.00-16.00. Koszt udziału w takiej jeździe to 60 zł od kierowcy.

Na tym jednak nie koniec. 24 marca (niedziela) dojdzie bowiem do skutku wiosenny dzień otwarty na białostockiej motoarenie. Wydarzenie Poznaj Tor Białystok odbędzie się w godz. 11.00-15.00. Jak zaznaczają organizatorzy, obowiązywać mają promocyjne ceny na jazdy samochodowe wysokości 15 zł od auta. Sesje 10-minutowe będą organizowane w grupach po maksymalnie 5 samochodów.

Dodatkowo w dwie soboty (2 i 16 marca) przeprowadzone zostaną eventy driftowe, czyli jazdy w kontrolowalnym poślizgu, które organizuje grupa kierowców spod szyldu East Side Drift.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1047 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39