Torby z filcu czy biżuteria. Bezpłatne warsztaty designerskie

2017.03.29 16:02
To będą pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu "Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi" dla osób 50+. Poprowadzi je Karolina Maksimowicz z Przetwórni Meblowej Białystok/PMB.
Torby z filcu czy biżuteria. Bezpłatne warsztaty designerskie
Fot: materiały organizatora
Warsztaty poprowadzi Karolina Maksimowicz

- Chcemy z jednej strony odwołać się do dobrze znanego osobom 50+ doświadczenia "wyczarowywania" czegoś z niczego (samodzielne szycie ubrań i dodatków), z drugiej zaś stworzyć sytuację do kreatywnego myślenia o przedmiotach codziennego użytku. Tegoroczne "Gołębie" będą bowiem poświęcone modzie oraz sztuce użytkowej - mówią organizatorzy warsztatów z Galerii Arsenał.

Uczestnicy zajęć będą mogli wykonać torby z filcu technicznego oraz minimalistyczną biżuterią z wykorzystaniem m.in. drewna, metalu, filcu czy skóry.

- Na warsztatach poruszymy temat surowych i naturalnych materiałów, jakimi są drewno oraz metale - miedź i mosiądz, w połączeniu z filcem technicznym. Zajmiemy się własnoręcznym wykonaniem toreb z filcu technicznego z elementami drewnianymi oraz biżuterii o minimalistycznej i surowej formie z wykorzystaniem filcu, sznura bawełnianego oraz blachy. Nawiązując do sztuk rzemieślniczych, sami wykończymy drewno oraz "obrobimy" elementy z miedzi i mosiądzu, używając przy tym prostych narzędzi kaletniczych - zapowiada prowadząca zajęcia Karolina Maksimowicz.

Karolina Maksimowicz to projektantka o szerokim spektrum działań związanych ze sztuką użytkową, architekturą wnętrz, scenografią. Twórczyni strony wizualnej białostockiego festiwalu Up To Date - jego aranżacji, scenografii, instalacji przestrzennych oraz kreatorka linii odzieży Pozdro Techno. Kreatorka marki Przetwórnia Meblowa Białystok/PMB - pracowni twórczej, pod której szyldem kryją się działania związane z projektowaniem i tworzeniem wnętrz, przedmiotów użytkowych, głównie mebli, także ich renowacja.

Projektuje oraz realizuje różnorodne instalacje przestrzenne związane z wydarzeniami kulturalnymi, realizuje scenografie dla spektakli teatralnych, festiwali muzycznych/tanecznych, aranżuje przestrzenie interaktywne związane z konkretnymi wydarzeniami kulturalnymi.

Warsztaty odbędą się 4 kwietnia w Galerii Arsenał. Początek o godz. 16.30. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy.

Szczegóły: Warsztaty designerskie dla osób 50+

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1411 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39