Tornister pełen uśmiechów. Ponad 600 dzieci otrzymało pomoc

2014.09.11 00:00
Podczas finałowego koncertu charytatywnego akcji "Tornister pełen uśmiechów" organizowanego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, ponad 600 dzieci z ubogich rodzin otrzymało kompletne wyprawki szkolne. Hipermarkety sieci Carrefour w Białymstoku włączyły się w ten szczytny cel.
Tornister pełen uśmiechów. Ponad 600 dzieci otrzymało pomoc
Fot: Caritas

"Tornister pełen uśmiechów" to akcja charytatywna organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Celem akcji jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz zachęcenie ich do nauki poprzez przekazanie nowej, kompletnej wyprawki szkolnej.

W tegoroczną edycję akcji czynnie włączyły się m.in. hipermarkety Carrefour w Białymstoku. Podczas finałowego koncertu charytatywnego, który odbył się w ostatni weekend sierpnia na placu przy katedrze białostockiej dyrekcja obu hipermarketów przekazała w sumie 130 plecaków na rzecz potrzebujących mieszkańców miasta.

- Mamy nadzieję , że w następnym roku znowu będziemy mogli przyłączyć się do tak wartościowej akcji i pomóc w tworzeniu lepszych warunków nauki i rozwoju dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. – mówiła Anna Langowska, dyrektor Hipermarketu Carrefour przy ul. Wysockiego.

Akcja "Tornister pełen uśmiechów" została zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej już po raz czwarty. W ubiegłym roku podczas akcji "Tornister pełen uśmiechów" Caritas przekazała dzieciom z ubogich rodzin w sumie ok. 500 wyprawek szkolnych, w tym roku było ich ponad 600.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1369 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39