Tradycyjne dania i wietrzenie szaf. Drugi weekend z Festiwalem Wertep

2017.08.01 15:58
"Długi stół" - pod takim hasłem organizowane jest spotkanie, podczas którego można będzie spróbować regionalnych dań. Jego miejsce to tradycyjnie Policzna - wieś na skraju Puszczy Białowieskiej.
Tradycyjne dania i wietrzenie szaf. Drugi weekend z Festiwalem Wertep
Fot: materiały organizatora
Kapa zwana pereborem ze wsi Tofiłowce

Zbliża się już 4. edycja "Długiego stołu". W wiejskiej świetlicy posmakować będzie można tradycyjnych dań regionalnych przygotowanych przez gospodynie i mieszkańców wsi: Policzna, Tofiłowce oraz Dobrowoda. Podczas wspólnego świętowania, przy muzyce i śpiewach, odbędzie się konkurs z nagrodami za najlepszą potrawę w trzech kategoriach: danie ciepłe, danie zimne, danie słodkie. "Długi stół" zaplanowano w czwartek (3.08), początek o godz. 17.30.

Tego samego dnia, również o godz. 17.30 w Policznej, zostanie zainaugurowana wyjątkowa wystawa "Historia utkana z nici - stare rękodzieło dla przyszłości". Jej pomysłodawczyni - Agata Rychcik-Skibiński zgromadziła wyjątkowy zbiór tkanin w technice perebory. Ten haft tkany to specjalność gospodyń z Podlasia. Zapisany w zeszycie przypomina zaawansowane matematyczne wzory, na kapach zamienia się w geometryczne figury. Występuje tylko w tym regionie Polski. Teraz najstarsze jego egzemplarze, znalezione w prywatnych domach w okolicach Kleszczel, można będzie zobaczyć na wystawie "Historia utkana z nici - stare rękodzieło dla przyszłości".

Ponadto w czwartkowym programie są też spektakle dla dzieci, parada Dance Macabre przygotowana przez Deborah Hunt, a także spektakl "Mignone" The Theatre Company Mr Pejo's Wandering Dolls z Sankt Petersburga.

Kolejne wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep organizatorzy imprezy zaplanowali na 4, 5 i 6 sierpnia oraz 12 i 13 sierpnia.

Portal BiałystokOnline patronuje festiwalowi.

Program: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
Studio Fryzur "TinaFryz"ul. Komisji Edukacji Narodowej 3 lok. 2
15-786 Białystok

Więcej informacji
851 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39