Tragiczny wypadek na ul. Sienkiewicza. Zginęła kobieta, dziecko trafiło szpitala [ZDJĘCIA]

2013.01.28 00:00
Pijany kierujący oplem przy nadawanym czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie zderzając się z vw lupo. Na miejscu zginęła 32-letnia kierująca lupo, a jej niespełna 5-letnie dziecko z urazem głowy trafiło do szpitala.
Tragiczny wypadek na ul. Sienkiewicza. Zginęła kobieta, dziecko trafiło szpitala [ZDJĘCIA]
Fot: KWP Białystok

Wczoraj (27.01) około godziny 20.20 doszło do tragicznego wypadku w pobliżu ulicy Sienkiewicza, na skrzyżowaniu ulic Wasilkowskiej i Traugutta w Białymstoku.

Po przybyciu na miejsce, policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni kierujący oplem corsa jadąc ulicą Sienkiewicza w kierunku ulicy Wasilkowskiej, przy nadawanym czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ulicą Traugutta. Tam corsa uderzyła w bok jadącego prawidłowo ulicą Traugutta vw lupo, którego 32-letnia kierująca skręcała w lewo.

Na skutek zderzenia na miejscu zginęła kierująca lupo a podróżująca z nią niespełna 5-letnia dziewczynka z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala.

Jak się okazało 22-letni kierujący oplem był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że chwilę wcześniej na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Ogrodową kierujący doprowadził do zderzenia z taksówką, po czym uciekł z miejsca kolizji.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku wyjaśniają białostoccy policjanci.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1383 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39