Traktat o Manekinach według Tomaszuka. Premiera w Wierszalinie

2011.01.12 00:00
W najbliższy weekend w Supraślu zostanie wystawiony "Traktat o Manekinach" - fragment "Sklepów cynamonowych". Opowiadanie Schulza w reżyserii Tomaszuka nie jest jednak inscenizacja onirycznej prozy, a raczej źródłem inspiracji do rozważań na temat niepoznanej natury człowieka.
Traktat o Manekinach według Tomaszuka. Premiera w  Wierszalinie
Fot: B. Sejwa
Jeden ze scen Traktatu o Manekinach, na zdjęciu Rafał Gąsowski

Bohaterowie spektaklu - Ojciec (w tej roli Rafał Gąsowski) i jego audytorium - Syn (Miłosz Pietruski) oraz służąca Adela (Dariusz Matys) wciągają widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii. Scenografia Julii Skuratovej - najpierw pracownia krawiecka jakich wiele - zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które od czasu do czasu ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Wszak kino to materia, która ożywa, wciąż pozostając materią. Na czym więc polega jej sekret?

Premierowe spektakle: 14, 15, 16 stycznia o godz. 18 w siedzibie Teatru Wierszalin. "Traktat o Manekinach" będzie również grany w pozostałe weekendy stycznia. Rezerwacja biletów online przez stronę: http://wierszalin.pl/

MAG

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39