Trio Lontano - koncert kameralny [KONKURS]

2021.03.16 11:03
Koncert w wykonaniu Trio Lontano to niezwykła okazja, by spotkać się z muzykami pełnymi pasji i wyjątkowym repertuarem.
Trio Lontano - koncert kameralny [KONKURS]
Fot: OiFP
Trio Lontano

Muzycy Trio Lontano podążają za rzadko wykonywanymi i jednocześnie mało znanymi utworami i kompozytorami. Dotyczy to przede wszystkim muzyki polskiej. Dlatego najbliższy koncert może także stać się dla słuchaczy źródłem odkryć i przynieść im wiele muzycznych uniesień.

Na otwarcie będzie można usłyszeć kompozycję Franciszka Lessela i jedyne znane, napisane przez niego trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę E-dur op. 5. Kompozytor pobierał lekcje u samego Haydna, a będąc we Lwowie koncertował z Karolem Kurpińskim i Karolem Lipińskim. Mimo, iż większość życia pracował w zawodach niezwiązanych z muzyką to właśnie ona była jego największą pasją.

Koncert zakończy Trio E-dur op. 22 Władysława Żeleńskiego. Uzdolniony szlachcic, który z niemałymi trudnościami wyszedł poza ramy stanu szlacheckiego, poświęcił się ostatecznie muzyce. A dzięki swej wizji założył Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie, które dziś znamy jako krakowską Akademię Muzyczną.

Pośród skarbów polskiej muzyki autorstwa Lessela i Żeleńskiego w programie znajdzie się też trio Beethovena z opusu 70. Powszechnie znane jako Duch (oryg. Geistertrio), trio to, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł gatunku.

Koncert odbędzie się w piątek (19.03) w sali koncertowej na ul. Podleśnej 2. U nas możecie wygrać bilety na to wydarzenie: KONKURS.

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1049 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39