Trwa Sprzątanie Świata. Oddaj swoje elektrośmieci

2014.09.19 00:00
W trzeci weekend września, jak co roku, tysiące wolontariuszy będzie zachęcać do ograniczania powstawania odpadów, selektywnej ich zbiórki i recyklingu. Od piątku do niedzieli trwa w Białymstoku Sprzątanie świata.
Trwa Sprzątanie Świata. Oddaj swoje elektrośmieci

W tym roku akcji przyświeca hasło "Turysto! Szanuj Środowisko!". Wszystko po to, aby zachęcać do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie czy na łonie przyrody. W czasie Sprzątania świata będą wyszukiwane i w miarę możliwości usuwane dzikie wysypiska.

Urząd Miejski w Białymstoku po raz 11. koordynuje sprzątanie świata. Uczestnicy akcji zostali zaopatrzeni w worki do selektywnej zbiórki i rękawiczki. W sumie zakupiono na ten cel 11 tys. worków i 30 tys. rękawiczek.

W ramach sprzątania świata mieszkańcy Białegostoku w bezpieczny i wygodny sposób mogą oddać stare sprzęty. W sobotę (20.09), w godz. 9.00-14.00, elektrośmieci będą zbierane na parkingach przy obu hipermarketach Auchan oraz w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Łagodnej. Od godz. 7.00 do 14.30 można je przywieść do ZUOK w Hryniewiczach.

Duże elektrośmieci (np. pralki, lodówki, telewizory powyżej 24 cali) mogą być zabrane bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zarówno usługa odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu, jak i zbiórka w punkcie nie wiąże się z żadnymi kosztami ze strony mieszkańców i miasta. Koszty funkcjonowania systemu pokrywa działający na zasadach not–for–profit ElektroEko.

Sprzątanie świata - Polska 2014 to część międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World" wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 r. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Polska włącza się w akcję od 20 lat.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1153 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39