Trwają dni otwarte w białostockich szkołach ponadgimnazjalnych

2016.02.24 07:26
W tym tygodniu w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych trwają dni otwarte. To doskonała okazja do zapoznania się z ofertą danej placówki.
Trwają dni otwarte w białostockich szkołach ponadgimnazjalnych
Fot: Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku
Białostockie szkoły zapraszają na dni otwarte

Do końca tego tygodnia uczniowie gimnazjów oraz ich rodzice mogą odwiedzać wszystkie ponadgimnazjalne szkoły zawodowe. Mają tam możliwość porozmawiania z nauczycielami oraz dowiedzenia się, jak wygląda oferta edukacyjna, zajęcia dodatkowe itp. Takie spotkania pozwalają dokonać odpowiedniego wyboru szkoły.

– Wysoki poziom edukacji i trafne decyzje edukacyjno-zawodowe młodzieży gimnazjalnej to poważne wyzwanie dla każdego samorządu lokalnego – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Dlatego, chcąc pomóc naszym uczniom w dokonaniu właściwego wyboru, co roku organizujemy w szkołach dni otwarte – dodaje.

Uczniowie klas trzecich białostockich gimnazjów mogą też wziąć udział w "Tygodniu na rzecz Kariery", który także potrwa do końca tygodnia (zobacz: Zbliża się "Tydzień na Rzecz Kariery"). Dzięki akcji młodzież ma możliwość wzięcia udziału w darmowych warsztatach i zobaczyć prezentacji szkół.

Dni otwarte w szkołach podstawowych i przedszkolach samorządowych odbędą się w dniach 7-11 marca.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39