Trwają targi turystyczne. Na odwiedzających czekają bezpłatne informatory, degustacje i konkursy

2013.05.18 00:00
Impreza jest doskonałą okazją, by zaplanować podróż – czy to po Podlasiu, czy w inne regiony kraju, a nawet za granicę. Na kilkudziesięciu stoiskach można zaopatrzyć się w bezpłatne informatory turystyczne, mapy czy przewodniki.
Trwają targi turystyczne. Na odwiedzających czekają bezpłatne informatory, degustacje i konkursy
Fot: Anna Dycha

Choć to już ósma edycja targów, niezmiennie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem białostoczan. Wychodzą oni z lodowiska BOSiR obładowani turystycznymi folderami. Odwiedzający imprezę mogą bliżej poznać nie tylko nasz region, ale również m.in. woj. warmińsko-mazurskie, podkarpackie czy świętokrzyskie. Wśród wystawców są też goście z zagranicy – Litwy i Białorusi.

– Proponujemy turystykę aktywną – pieszą, rowerową, a zimą – narciarską – podkreśla Elżbieta Bojczuk z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. I dodaje, że Karkonosze są też bogate w zabytki, zwiedzić tam można tzw. polską dolinę Loary. Region jest atrakcyjny nie tylko dla Polaków, ale również dla Niemców i Czechów. Coraz częściej Karkonosze odwiedzają też Rosjanie. To zasługa Euro – we Wrocławiu grała rosyjska reprezentacja.

– Odkąd bierzemy udział w targach w Białymstoku, coraz częściej na naszych ulicach widać samochody z rejestracją "BI" – pani Elżbieta nie ma wątpliwości, że impreza ma duży wymiar promocyjny.

Targi to nie tylko turystyka, ale też występy artystyczne, atrakcje sportowe, degustacje, konkursy. Impreza potrwa do niedzieli do godz. 16, wstęp wolny. Jesteśmy patronem medialnym targów.

Program: VIII Podlaskie Targi Turystyczne

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

873 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39