Trzeci raz odbyło się wielkie testowanie białostoczan z angielskiego

2014.09.14 00:00
Dzisiaj (14.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej ponad pół tysiąca osób zdecydowało się podjąć wyzwanie i sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego. Wielki Test Języka Angielskiego odbył się już po raz trzeci.
Trzeci raz odbyło się wielkie testowanie białostoczan z angielskiego
Fot: materiały prasowe

Wśród białostoczan, którzy postanowili zmierzyć swoje językowe umiejętności, nie zabrakło też VIPów. Test napisali m.in. aktor Piotr Szekowski, piłkarze Jagiellonii, poseł Damian Raczkowski czy zawodnicy Lowlanders Białystok.

Najmłodszy z uczestników miał 8, a najstarszy 64 lata. Zgodnie z ideą organizatorów – szkoły językowej Homeschool – do testu przystąpiły całe rodziny. Uczestnicy – w zależności od wieku - pisali trzy rodzaje testów.

- Najmłodsi – czyli dzieci od 8. roku życia - zmagali się z zadaniami w teście przygotowanym przez Homeschool. Test dziecięcy był bardzo przyjemny, bogato ilustrowany, a kończył się zadaniem relaksacyjnym trafiającym do wyobraźni praktycznie każdego malucha. Trwał on nieco ponad dwa kwadranse – informuje Justyna Siniło–Kuczyńska, dyrektor zarządzająca Homeschool.

Pozostałe dwa testy TOEIC i TOEFL Junior są testami stworzonymi przez Educational Testing Service. Jak mówi przedstawicielka organizatora, w tym wypadku trudność mogło sprawić skupienie się na tekście, do którego następnie były postawione pytania.
- Testy składały się nie tylko z zadań wielokrotnego wyboru, ale też z tekstów z tzw. prawdziwego, codziennego życia, np. e-mail czy ulotka. Czas pisania był dość długi i wynosił 75 min., co również mogło być nieco męczące - przyznaje.

We wszystkich miastach, gdzie odbywa się wielkie testowanie, wydarzeniom towarzyszą występy, prezentacje czy koncerty. Podczas białostockiego testu wystąpił raper Cira,

Wyniki testu będą znane za kilka dni. Wówczas też dowiemy się, mieszkańcy którego miasta poradzili sobie z nim najlepiej.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39