Trzy podlaskie gminy biorą udział w programie Youngster "Angielski Twoją Szansą" 

2011.08.26 00:00
Rusza 5. edycja programu Youngster - akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego. Z województwa podlaskiego uczestniczyć w nim będą 3 gimnazja z 3 gmin - w sumie blisko 90 uczniów.
Trzy podlaskie gminy biorą udział  w programie Youngster "Angielski Twoją Szansą" 
Fot: sxc.hu

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu finansuje podręczniki, pomoce dydaktyczne do biblioteki, program szkoleń dla nauczycieli, nagrody dla najlepszych uczniów, a także finansuje wynagrodzenia nauczycieli prowadzących zajęcia.

Celem programu Youngster jest niwelowanie różnic i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich. W programie uczestniczą uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W ramach programu, w ciągu roku szkolnego prowadzone są dodatkowe zajęcia lekcyjne z języka angielskiego, w podziale na niewielkie, 10-15-osobowe grupy, w wymiarze 90 godz. lekcyjnych dla każdej z grup. Grupy są tworzone stosownie do umiejętności językowych uczniów. Do tej pory z dodatkowych zajęć języka angielskiego skorzystało ponad 8,5 tys. uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2011/2012 w programie weźmie udział 145 szkół z 99 gmin. W województwie podlaskim będą uczestniczyć 3 szkoły z gmin: Białowieża, Gródek i Płaska.

MAG

971 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39