Tur rozpoczął rok od porażki

2018.01.05 10:22
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski wznowili II-ligowe rozgrywki. W pierwszym meczu po świąteczno-noworocznej przerwie podopieczni Kamil Zakrzewskiego przegrali na wyjeździe z Syntexem Księżak Łowicz.
Fot: pixabay.com

Dla zawodników Tura czwartkowy (4.01) mecz Syntexem, a więc czołową ekipą II-ligowych rozgrywek, trwał zaledwie jedną kwartę. W pierwszej części rywalizacji Podlasianie dzielnie stawiali czoła faworyzowanym rywalom, ale im dalej w las, tym było gorzej. Kolejne fragmenty spotkania przebiegały już pod zdecydowane dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli z rogatą ekipą 93:66.

Na nic zdała się więc kapitalna dyspozycja Patryka Bajtusa - autora 23 oczek. Tur był tego dnia wyraźnie słabszy i pierwszych ligowych punktów w nowym roku musi szukać w następnym starciu. Nie będzie to jednak łatwe, bo w najbliższej kolejce do Bielska Podlaskiego przyjedzie AZS UMCS Lublin, czyli kolejna drużyna z czuba tabeli.

Syntex Księżak Łowicz - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 93:66 (18:17, 18:11, 27:18, 30:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sylwester Kus (3 pkt), Mateusz Bębeniec (15 pkt), Maciej Bębeniec (6 pkt), Patryk Bajtus (23 pkt), Łukasz Dmitruk (0 pkt), Jakub Sienkiewicz (5 pkt), Konrad Tomczuk (0 pkt), Łukasz Kiluk (2 pkt), Tomasz Pisarczyk (9 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Rafał Piesio (3 pkt)