Tur w kolejnej rundzie play-offów

2019.03.28 11:24
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali w środę (27.03) na wyjeździe TBV Start II Lublin. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że podopieczni Kamila Zakrzewskiego są już w II rundzie fazy play-off.

Tym razem tak łatwo, jak przed własną publicznością, nie było, ale to, co najważniejsze, czyli zwycięstwo, i tak udało się osiągnąć. W środowy wieczór II-ligowy Tur pokonał w Lublinie rezerwy występującego w PLK Startu, dzięki czemu Podlasianie mogą już się szykować do batalii z kolejnym przeciwnikiem.

Rewanżowy mecz play-offowej rywalizacji z drugim garniturem Startu zdecydowanie nie należał do pojedynków, które można określić mianem spacerków. Gracze Kamila Zakrzewskiego jedynie w kwarcie numer 2 potrafili nieco odskoczyć gospodarzom, zaś w pozostałych odsłonach starcia młody zespół z Lublina bardzo mocno przeciwstawiał się faworyzowanym gościom. Popłoch w szeregach rogatej drużyny siał zwłaszcza Bartłomiej Pelczar. Zawodnik łapiący pojedyncze minuty na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju, czyli w Energa Basket Lidze, rzucił w spotkaniu z Turem aż 35 punktów. Najwięcej oczek dla klubu z Bielska Podlaskiego - dokładnie 16 - zdobył Tomasz Pisarczyk.

W sobotę (30.03) w ślady Tura może też pójść zespół Żubrów. Białostoczanie w zmaganiach z Rosą-Sport Radom prowadzą 1:0, a ponieważ w tej fazie rozgrywek rywalizacja toczona jest do dwóch wygranych meczów, kolejną rundę play-offów zawodnicy Tomasza Kujawy mają już na wyciągnięcie ręki.

TBV Start II Lublin - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 66:76 (21:19, 16:26, 17:13, 12:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński (11 pkt), Marcin Monach (4 pkt), Rafał Stefanik (12 pkt), Tomasz Pisarczyk (16 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Patryk Milewski (5 pkt), Aaron Weres (8 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Sylwester Kus (12 pkt), Paweł Lewandowski (8 pkt)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Tura Basket Bielsk Podlaski
Awans: Tur Basket Bielsk Podlaski