Twierdza Białystok wciąż ma się dobrze. Kolejny zespół opuszcza Podlasie z porażką

2019.02.16 21:06
Koszykarze Żubrów Białystok nie zrazili się niedawną wyjazdową porażką z AZS-em UMCS Lublin i w sobotni (16.02) wieczór powrócili na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Tomasza Kujawy ograli w hali VI Liceum Ogólnokształcącego ZKS Stal Stalowa Wola.

II-ligowe Żubry w sezonie 2018/2019 na własnym terenie nie zaznały jeszcze smaku porażki i nie inaczej było w sobotę, gdy do stolicy Podlasia przyjechał zespół ze Stalowej Woli. Choć białostoczanie w pierwszej połowie rywalizacji mieli spore problemy, by okiełznać szalejących gości, to jednak ostatecznie ekipa prowadzona przez Tomasza Kujawę zwyciężyła bardzo pewnie, bo 92:77.

Zawodnicy rogatego zespołu zryw zaliczyli w kwarcie numer 3, która padła łupem gospodarzy w stosunku 30:19. W kolejnej odsłonie meczu Żubry nadal kontynuowały swą dobrą grę sprzed kilkunastu minut, dzięki czemu powiększyły przewagę do 15 oczek.

Białostocką drużynę do 19. triumfu w rozgrywkach poprowadził Kamil Czosnowski, który na dobrej skuteczności zdobył w ciągu całego spotkania 20 punktów.

W tabeli II ligi (gr. B) liderują Żubry, a za nimi znajduje się inny zespół z Podlasia - Tur. Gracze dyrygowani z ławki trenerskiej przez Kamila Zakrzewskiego w sobotę mierzyli się na wyjeździe z GLKS-em Nadarzyn, z którym wygrali 109:88. W tym pełnym ofensywnej gry meczu najwięcej oczek dla Tura zdobył Mateusz Bębeniec (22 pkt).

*Siarka Tarnobrzeg wycofała się z rozgrywek

Żubry Białystok - ZKS Stal Stalowa Wola 92:77 (20:24, 20:21, 30:19, 22:13)
Żubry Białystok: Jakub Lewandowski (10 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Michał Bombrych (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (10 pkt), Bartłomiej Wróblewski (16 pkt), Kamil Czosnowski (20 pkt), Patryk Andruk (0 pkt), Michał Wielechowski (12 pkt), Paweł Rećko (0 pkt), Maciej Parszewski (14 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (0 pkt), Adrian Warszawski (10 pkt)

GLKS Nadarzyn - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 88:109 (26:29, 30:22, 15:29, 17:29)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (14 pkt), Łukasz Kuczyński (16 pkt), Łukasz Kiluk (0 pkt), Marcin Monach (0 pkt), Rafał Stefanik (10 pkt), Tomasz Pisarczyk (9 pkt), Maciej Bębeniec (22 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Sylwester Kus (20 pkt), Paweł Lewandowski (10 pkt)